Zamknij

Gdzie wykorzystać 500 plus na wakacje? POT udostępnia listę miejsc

01.08.2020 10:10
Bon turystyczny. LISTA miejsc, w których można wykorzystać 500 plus
fot. Shutterstock/Halfpoint (ilustracyjne)

Polska Organizacja Turystyczna udostępniła specjalną wyszukiwarkę miejsc, w których można płacić za pośrednictwem nowego 500 plus, czyli bonu turystycznego.

Bon turystyczny to nowy program PiS, który działa od soboty 1 sierpnia. Chodzi o wsparcie dla rodzin z dziećmi w dobie koronakryzysu. Bon w kwocie 500 złotych przysługuje na każde dziecko. Opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami otrzymają dodatkowy bon.

500 plus na wakacje to także wsparcie dla branży turystycznej. Napędzenie popytu na usługi krajowych organizatorów wycieczek czy hotelarzy ma pomóc przedsiębiorcom podreperować płynność finansową w dobie kryzysu.

Bon turystyczny. Gdzie można go wykorzystać?

Niemal 7 tysięcy podmiotów dołączyło do Programu Polski Bon Turystyczny. Oznacza to, że beneficjenci wakacyjnego 500 plus zapłacą bonem w tysiącach miejsc w Polsce.

Zobacz także

Bon turystyczny można zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie, pensjonat, camping lub agroturystykę. Można nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Firmy uprawnione do przyjmowania płatności w ramach bonu są wymienione w spisie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny - lista miejsc
fot. https://bonturystyczny.polska.travel/

Pełna lista i wyszukiwarka obiektów, w których można płacić bonem znajduje się tutaj>>>  https://bonturystyczny.polska.travel/

W jaki sposób płacić bonem?

Po aktywacji bonu na PUE ZUS beneficjenci otrzymają mailem lub SMS-em 16-sto cyfrowy numer bonu przypisany do uprawnionego. Bon należy okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Dokonanie płatności za pomocą bonu następuje z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz także

Przedsiębiorca pobierze od klienta numer bonu w celu weryfikacji salda. Takim bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków. Czas mija 31 marca 2022 roku.

RadioZET.pl