Zamknij

Bon turystyczny wydłużony. Do kiedy można będzie płacić 500 plus?

02.11.2021 15:32
Do kiedy bon turystyczny
fot. Albin Marciniak/East News

Bon turystyczny, czyli wakacyjne 500 plus, miało obowiązywać jedynie do marca 2022 roku. Rada Ministrów zdecydowała jednak o zmianach.

Bon turystyczny, czyli 500 plus na wakacje, to ubiegłoroczna akcja rządu, która miała na celu ratowanie firm i wsparcie rodzin.  Na każde dziecko rodzina otrzymywała bon na kwotę 500 złotych do wykorzystania w hotelach, parkach rozrywki czy miejscach turystycznych w Polsce.

Od sierpnia 2020 roku, czyli od momentu wejścia w życie bonu, hotele jeszcze kilkukrotnie były zamykane i otwierane, a działalność przedsiębiorców paraliżowały kolejne lockdowny. Pojawiło się ryzyko, że Polacy nie zdążą skorzystać z bonu do marca 2022 roku, na co rząd zareagował, wydłużając ten termin o kolejne miesiące.

500 plus na wakacje do zmiany. Do kiedy można będzie skorzystać z bonu turystycznego?

Bon turystyczny miał obowiązywać do marca 2022 roku, ale rząd zmienił zdanie. Rada Ministrów opowiedziała się za wydłużeniem terminu na dokonanie płatności z wykorzystaniem wakacyjnego 500 plus do końca września 2022 roku.

To dobra wiadomość dla rodzin, które w świetle obowiązujących przepisów, miałyby przed sobą jedynie ferie zimowe, by ruszyć z dzieckiem na dłuższy wypoczynek. Jeśli zaproponowane przez rząd zmiany wejdą w życie, to czasu na skorzystanie z bonu będzie więcej, a jego beneficjenci będą mogli płacić nowym 500 plus także podczas przyszłorocznych wakacji.

Bon turystyczny. Gdzie można z niego skorzystać?

Bon turystyczny wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

RadioZET.pl/PAP