Zamknij

Bon turystyczny sprawił, że Polacy wydłużają wakacyjny urlop

27.07.2021 12:36
Bon turystyczny sprawił, że Polacy wydłużają wakacyjny urlop
fot. Lukasz Solski/East News

Bon turystyczny przyczynił się do wydłużenia wakacji polskich rodzin średnio o 3 dni. Podniósł ogólną kwotę, którą wydajemy podczas urlopu.

Bon turystyczny sprawił, że Polacy wydłużają wakacyjny urlop. Z raportu portalu Noclegi.pl wynika, że rezerwacje dokonywane w ramach rządowego programu są średnio o 25 proc. droższe i obejmują aż tygodniowy wypoczynek, czyli o trzy dni dłuższy niż ten bez bonu. Wciąż też przybywa miejsc, w których bon można zrealizować.

A jak wygląda sytuacja z punktu widzenia właścicieli hoteli i pensjonatów? Z puli 3 mld zł, dopiero miliard zasilił konta przedsiębiorców z branży turystycznej. Gdyby nie wprowadzane od sierpnia minionego roku obostrzenia, kwota ta z pewnością byłaby większa. Na wykorzystanie bonu zostało jeszcze osiem miesięcy

Bon turystyczny sprawił, że Polacy wydłużają wakacyjny urlop

Suma płatności zrealizowanych z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego przekroczyła miliard złotych. Z rządowych danych wynika, że z bonu skorzystały już 4 miliony dzieci, a dla ponad jednej czwartej był to pierwszy rodzinny wypoczynek poza domem.

Także w naszym portalu widzimy wciąż rosnące zainteresowanie bonem turystycznym. Już 60 proc. wakacyjnych rezerwacji przebiegło z jego wykorzystaniem. Przy czym nie tylko turyści zmobilizowali się do skorzystania z rządowego programu. Każdego tygodnia przybywa obiektów, w których można zrealizować płatność bonem

Natalia Jaworska, ekspert Noclegi.pl

Statystyki pokazują, że pobyt wakacyjny z wykorzystaniem bonu turystycznego jest dłuższy i droższy. Turyści, którzy go wykorzystali, wybierali nocleg średnio o 25 proc. droższy niż ci, którzy nie skorzystali z rządowego programu. Rezerwowali też najczęściej tygodniowy pobyt, czyli o 3 dni dłuższy.

Rezerwacje z bonem w 34 proc. realizowane były w apartamentach. Na drugim miejscu były pensjonaty z wynikiem 13 proc. rezerwacji.

RadioZET.pl/PAP