Zamknij

500 plus na wakacje. Sasin: ustawa w tym tygodniu w Sejmie

15.06.2020 09:40
Bon turystyczny 500 plus na wakacje. Kiedy? Jacek Sasin ujawnia
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Nowe fakty w sprawie bonu wakacyjnego. Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że projekt ustawy w tej sprawie trafi do Sejmu jeszcze w tym tygodniu. Dzięki temu Polacy mają skorzystać z nowego 500 plus jeszcze w te wakacje.

500 zł na wakacje to najnowszy pomysł obozu rządzącego na wsparcie rodzimego przemysłu turystycznego. Według prezydenckiej inicjatywy, na każde dziecko w rodzinie zostanie przyznane 500 zł w formie bonu elektronicznego. Będzie można go wydać na usługę turystyczną na terenie Polski, jak nocleg czy opłacenie przewodnika.

Pojawiły się jednak wątpliwości, czy w ogóle będzie szansa skorzystać z bonu podczas tegorocznych wakacji. Nadal nie został przedstawiony projekt ustawy, a bez niego parlament nie może rozpocząć pracy nad nowym projektem. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin ujawnił najnowsze informacje w tej sprawie.  

Bon turystyczny 500 plus. Kiedy ustawa?

- Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierujemy odpowiedni projekt, który umożliwi w praktyce realizację zapowiedzi pana prezydenta - powiedział Sasin w poniedziałek w radiowej Jedynce.

Zobacz także

Chcemy, żeby jeszcze w te wakacje polskie rodziny z dziećmi mogły z tej propozycji prezydenta skorzystać

Jacek Sasin

Dodał, że z jednej strony będzie to wsparcie polskich rodzin, a z drugiej - wsparcie polskiej branży turystycznej, która przeżywa problemy w związku z epidemią koronawirusa.

- Chcemy zachęcić Polaków, aby spędzili wakacje w Polsce, a tym samym dali szansę branży turystycznej na to, aby przejść przez okres kryzysu w miarę suchą stopą - powiedział wicepremier.

Sasin podkreślił, że jego zdaniem odpowiedzialność za szybkie uchwalenie ustawy o bonie wakacyjnym spoczywa na Senacie, gdzie większość ma demokratyczna opozycja. - To Senat jest dzisiaj ogarnięty gorączką kampanii wyborczej - ocenił Sasin, zarzucając większości senackiej, że blokuje dobre rozwiązania w celach kampanijnych.

Obóz rządzący zapewnia, że pierwsi Polacy będą mogli skorzystać z bonu 500 plus na przełomie lipca i sierpnia tego roku.

RadioZET.pl/Polskie Radio