Zamknij

Bloober Team planuje produkcję 4 gier do końca 2019 r.

Olga Papiernik
18.12.2017 09:30
Bloober Team planuje produkcję 4 gier do końca 2019 r.
fot. Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Założenia do strategii biznesowej Bloober Team na lata 2018-2020 zakładają m.in. wydanie czterech tytułów do końca 2019 roku i produkcję wyłącznie w segmencie horror psychologiczny, podała spółka. "Layers of Fear: Legacy" zadebiutuje na Nintendo Switch już w I kwartale 2018 r., podała spółka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku


Zagłosuj

Czy w ostatnim miesiącu grałeś w gry komputerowe?

Liczba głosów:-Jeszcze w tym tygodniu ruszamy z kampanią promocyjną dla tego tytułu. O wejściu na rynek trzech pozostałych produkcji, będziemy informowali wraz z ustaleniem dat ich premier. W nadchodzących latach będziemy zdecydowanie większą wagę przykładać do właściwego ustawienia premier naszych tytułów. - powiedział prezes Piotr Babieno.

Spółka zakończyła już prace produkcyjne nad grą "Layers of Fear: Legacy", dodano.

-Zgodnie z założeniami przyjętej strategii, Bloober Team zamierza tworzyć wyłącznie gry z gatunku horror psychologiczny, wydając docelowo dwie gry rocznie w przedziale cenowym między 19,99 a 39,99 USD/euro. - czytamy dalej.

Krakowska spółka równolegle planuje rozwój własnych brandów na różnych polach eksploatacji.

-Aby zbudować marki, potrzebujemy dołożyć inne media - nie chcemy ograniczać posiadanych IP wyłącznie do branży gier. Będziemy rozwijać współpracę z naszymi partnerami biznesowymi, a o jej efektach poinformujemy niebawem. Jednocześnie zamierzamy kontynuować prace badawczo-rozwojowe, dzięki czemu chcemy 'przeskoczyć' naszą konkurencję. - zapowiedział prezes.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku "hidden horror". W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 r. Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r.

Bloober Team chce przejść na rynek główny GPW z NC w 2018 r.

Bloober Team planuje przejść na rynek główny GPW z NewConnect w 2018 r., rozważa też przejęcie podmiotu z polskiego rynku gier, poinformował prezes Piotr Babieno. Bloober Team uruchomi też spółkę w USA, która ma zająć się sprzedażą produktów grupy na rynku amerykańskim i światowym.

"Spółka planuje w 2018 roku przejść na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prace nad dokumentem informacyjnym są w znacznym stadium zaawansowania i spółka planuje złożyć go do Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu najbliższych tygodni" - czytamy w komunikacie.

-Rozważamy również przejęcie ciekawego podmiotu z polskiego rynku gier. - powiedział Babieno.

W przyszłym roku gamedeveloper obchodzi 10-lecie istnienia. Jubileusz zbiegnie się z przewidzianym na 2018 rok uruchomieniem oddziału w Stanach Zjednoczonych.

"Bloober Team NA z siedzibą w Kalifornii zajmie się działaniami sprzedażowo-promocyjnymi gier z portfela Grupy Bloober Team na rynku amerykańskim i światowym" - czytamy w komunikacie.

Na początku przyszłego roku Bloober Team przedstawi założenia nowego planu motywacyjnego, tym samym rezygnując ze skupu akcji własnych w ramach przyjętego w lipcu przez walne zgromadzenie programu motywacyjnego, zapowiedziała również spółka.

ISBnews/OP