Zamknij

Błąd cenowy w Tesco. Market dopłaca do produktów z promocji

16.02.2021 13:39
tesco
fot. Marek BAZAK/East News

Tesco zaliczyło nie lada wpadkę, którą błyskawicznie wyłapali łowcy okazji: system źle wylicza rabat przysługujący za zakup dwóch żarówek, wskazując że w przypadku skorzystania z promocji market będzie „winny grosika”.

Tesco powoli wycofuje się z polskiego rynku i na pewno przez część klientów będzie ciepło wspominane. Szczególnie po wpadce, jaką sieć zaliczyła przygotowując promocję na żarówki, z której nadzwyczaj chętnie zaczęli korzystać wtajemniczeni.

Według zamierzeń Tesco, promocja miała polegać na odliczeniu ceny jednej żarówki przy kupnie dwóch. Okazało się jednak, że kwota odliczana jest oddzielnie od każdej żarówki, a w rezultacie za promocyjny żarówkowy dwupak market płaci kupującemu 1 grosz.

Tesco: błąd cenowy w promocji na żarówki. Market płaci 1 grosz za kupienie dwóch sztuk

Tesco robiło już podobne promocje z żarówkami. Zasady akcji są proste: przy zakupie dwóch sztuk produktu cena jednej z nich jest anulowana, w praktyce więc dostaje się ją za darmo.

W promocji obowiązującej 16 lutego 2021 doszło jednak do błędnego wprowadzenia danych do systemu. W rezultacie 3,99 zł odliczane jest nie od ceny dwóch żarówek (łącznie 7,98 zł), lecz od każdego produktu osobno.

Na paragonach, których zdjęcia błyskawicznie pojawiły się w sieci widać, że po uwzględnieniu podwójnego rabatu cena dwupaku żarówek wynosi -1 grosz.

Najbardziej zatwardziali łowcy okazji chwalili się upolowanymi łupami, publikując w sieci zdjęcia z całymi torbami pełnymi zdobytych na promocji żarówek.

Wpadki cenowe zdarzają się w sklepach relatywnie często. Nie oparła się im także Biedronka, której pracownicy musieli ratować przez wykupieniem wino wycenione przez błąd w systemie na 2 zł.

Głośniejsza – i bardziej dotkliwa dla sieci – była wpadka z nocną promocją, podczas której 3 najtańsze produkty miały być oddawane za darmo. Okazało się, że klienci w prezencie otrzymywali produkty najdroższe – szczególnym zainteresowaniem cieszył się drogi sprzęt AGD.

RadioZET.pl