Zamknij

Black Friday 2020. Lista sklepów, promocje i aktualne nowości

25.11.2020 11:53
Black Friday 2020, zakupy online
fot. STEPHANIE KEITH/Getty AFP/East News

Black Friday 2020 na żywo. Lista sklepów, promocji oraz wiadomości na temat Czarnego Piątku 27.11.2020 z Polski i świata. Zobacz, co kupić, a na co uważać: Play Station, a może prezenty na święta? Wyprzedaże w całym kraju i sklepach online.

Black Friday w tym roku zapowiada się rekordowo. Promocje i wyprzedaże (m.in. na Play Station i prezenty świąteczne) przyciągną nie tylko tych, którzy co 12 miesięcy polują na okazje online, ale także tych, którzy z powodu pandemii dopiero zaczynają przygodę z zakupami przez internet.

Lista sklepów z promocjami na Black Friday wydłuża się z każdą minutą. W związku z obostrzeniami pandemicznymi sklepy stacjonarne są w Polsce jeszcze zamknięte. Zostaną otwarte dopiero 28 listopada, a więc dzień po Czarnym Piątku.

Sklepy online, które cieszą się największą popularnością na Black Friday 2020 to: Morele, Steam, CCC, Decathlon i Biedronka. Internauci poszukują też informacji, czy online dostępne są już kody aliexpress oraz kupony aliexpress.

Black friday 2020. Promocje i lista sklepów

Promocje na Black Friday 2020 to oczywiście pokusa, ale też ryzyko. Trzeba uważać, by nie dać się nabrać. Okazje na Czarny Piątek często tylko pozornie są promocją. Ceny produktów, które chcemy kupić warto jest sprawdzić wcześniej, by przekonać się, czy promocja na Black Friday to okazja, czy powrót do ceny z przeszłości, którą kilka dni przed Czarnym Piątkiem sztucznie zawyżono.

Black Friday 2020. Kiedy? Data wydarzenia to 27 listopada. Właśnie w ten dzień przez cały dzień będziemy relacjonować na żywo święto handlu na biznes.radiozet.pl. Sprawdzimy, promocje, listy sklepów na Czarny Piątek, podpowiemy też, na co uważać.

Black Friday 2020. Jak zamawiać? Czy można zwrócić przeceniony towar?

Robiąc zakupy w internecie na Black Friday (ale i zawsze!) mamy specjalne prawa, bo zawieramy umowę na odległość. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, gdy przypadający w piątek tak zwany Black Friday przez pandemię przeniósł się głównie do sieci. W wielu przypadkach zamienił się tak naprawdę w "Black Week" - cały tydzień różnego rodzaju promocji i wyprzedaży.

Kupując w Internecie mamy dwa tygodnie na zmianę decyzji i zwrot towaru, bez podania przyczyny. Mamy też prawo odbierając przesyłkę od kuriera sprawdzić ją przy nim.

Jeśli towar został uszkodzony w trakcie wysyłki, odpowiada za to sprzedawca - tłumaczy Anna Mlostoń-Olszewska, miejska rzecznik konsumentów w Łodzi w rozmowie z reporterem Radia ZET, Mateuszem Szkudlarkiem.

Przeceniony towar możemy zwrócić, ale trzeba tu pamiętać o jednej rzeczy. - Jeśli produkt został przeceniony z powodu pewnej szczególnej wady, wtedy nasze możliwości są tu wyłączone - dodaje Mlostoń-Olszewska.

Eksperci podkreślają też, że najbezpieczniejszą opcją zapłaty za towar na Black Friday 2020 jest opłata przy odbiorze.

Black Friday 2020. Lista sklepów - artykuł aktualizowany

Wyprzedaże w "czarny piątek" skuszą nieco ponad 40 procent z nas. Mało tego: okazuje się, że 6 na 10 przebadanych wstrzymywało swoje decyzje zakupowe właśnie na czas Black Friday i promocji.
Większość z tych, którzy ruszają na zakupy, nie zamierza oszczędzać. Z badania EY wynika, że ponad połowa Polaków - mimo kryzysu - wyda na oferty specjalne dokładnie tyle, ile w poprzednich latach. Mniej szalone wydatki planuje co 3 z nas, za to co 6 - sięgnie do portfela głębiej.

Grudzień zawsze jest krytycznym momentem dla handlu - mówi Radiu ZET ekonomista, profesor Witold Orłowski i dodaje, że niektóre biznesy robią połowę swojego rocznego przychodu w miesiąc.