Zamknij

BlaBlaBus. Nowy przewoźnik pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku

Piotr Drabik
04.03.2019 11:29
BlaBlaBus. Nowy przewoźnik autobusowy. Flixbus zagrożony?
fot. BlaBlaCar

Jeszcze w tym roku na polskich drogach ma się pojawić nowy przewoźnik autobusowy – BlaBlaBus. Trwają rozmowy z operatorami, którzy będą realizować połączenia pomiędzy największymi miastami w kraju i całej Europie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

BlaBlaCar, francuski serwis internetowy pozwalający na oferowanie wspólnych przejazdów międzymiastowych samochodami osobowymi, jest obecny na rynku od 12 lat. Na początku tego roku społeczność kierowców i pasażerów liczyła aż 70 milionów osób z 22 krajów, głównie europejskich.

Od kiedy BlaBlaBus w Polsce?

Jak podał portal Fly4free.pl, BlaBlaCar planuje wejść na rynek transportu autobusowego. Firma na pewno planuje ekspansję w samej Francji, gdzie przejmie trasy do tej pory realizowane przez Ouibusa. Do końca roku nowy przewoźnik BlaBlaBus ma obsługiwać 60 połączeń w krajach Beneluxu oraz Niemiec.

Zobacz także

A co z Polską? „Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że chcielibyśmy uruchomić pierwsze połączenia autobusowe w Polsce i Europie w ciągu kilku miesięcy. Zaprosiliśmy już do rozmów kilku operatorów” – wskazała Joanna Krobicka, dyrektor do spraw komunikacji BlaBlaCar, cytowana przez portal.

BlaBlaBus ma funkcjonować podobnie jak największy przewoźnik autobusowy w Polsce FlixBus (w grudniu 2017 roku przejął on Polskiego Busa). Czyli podpisywać umowy z firmami transportowymi na realizację tras, ale nie posiadać własnej floty. Jednak pojazdy obsługujące przejazdy dla francuskiej firmy zostaną ujednolicone standardem oraz kolorystyką.

Jakie będą ceny biletów?

Zdaniem portalu partnerem nowego BlaBlaBusa w Polsce może być czeska firma RegioJet – obsługuje ona przejazdy pomiędzy ponad 400 miastami w 19 państwach.

Zobacz także

Chcemy współpracować z obecnymi już na polskim rynku przewoźnikami autobusowymi. Liczymy, że będziemy mogli skorzystać z ich zasobów: nie tylko floty autobusowej, ale także ich doświadczenia w prowadzeniu działalności przewozowej. W zamian chcemy pomóc skalować ich biznes – dodała Krobicka.

Klienci nowego przewoźnika będą mogli liczyć na korzystne ceny biletów.

– Dla wielu pasażerów kluczowe znaczenie ma cena – niedługo będą mogli dokonać wyboru spośród większej liczby ofert. Chcemy stać się serwisem pierwszego wyboru dla osób podróżujących między miastami [...] Spodziewamy się, że poszerzona oferta będzie dźwignią wzrostu dla obu rodzajów oferowanych przez nas usług, przysparzając pasażerów zarówno kierowcom samochodów osobowych, chcących podzielić się kosztami, jak i partnerom autobusowym udostępniającym miejsca poprzez nasz serwis – wskazała Krobicka.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fly4free.pl/PTD