Zamknij

Biuro przyszłości: dlaczego wracają drukarki atramentowe

Olga Papiernik
17.10.2018 12:53
kobieta przy drukarce
fot. east news

Według IDC tylko w ubiegłym roku „atrament” zanotował wzrost udziału w rynku na poziomie 6%. W tym samym czasie udział drukarek laserowych spadł o 7%.

- Druk atramentowy będzie w niedalekiej przyszłości wiódł prym w biurach i domach - ocenia Massimo Pizzocri, president Epson Europe. - To dlatego, że drukarki atramentowe najnowszej generacji zużywają 96 proc. mniej energii niż laserowe, a jakość druku jest lepsza.

Wkrótce szybkość druku atramentowego ma wzrosnąć do 100 stron na minutę. W 2017 r. Epson sprzedał o 14 proc. więcej drukarek atramentowych. Roczna sprzedaż japońskiego koncernu to 19 mln drukarek.

Zmiany technologiczne są bardzo duże i coraz szybsze. - Mamy 50 000 aktywnych patentów, codziennie zgłaszamy 30 nowych - wyjaśnia Massimo Pizzocri.

- Wydawałoby się, że w czasach digitalizacji drukujemy coraz mniej, ale te zmiany nie są takie, jak to sobie wyobrażamy - mówi  Krzysztof Modrzewski, National Sales Manager Epson Poland.

Szybkie zmiany technologiczne dotyczą także projektorów biurowych, a w ich produkcji Epson jest graczem numer jeden na świecie.

MarketNews24/OP