Zamknij

Bitcoin. Prawie 40 osób zatrzymanych w sprawie hazardu na kryptowalutach

13.07.2021 08:33
Bitcoin. Prawie 40 osób zatrzymanych w sprawie hazardu na kryptowalutach
fot. GERARD/REPORTER/EastNews

Dwie osoby aresztowane i 39 z zarzutami w sprawie urządzania nielegalnego hazardu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa dotyczy nieprawidłowości wokół Bitcoin Embassy.

Bitcoin Embassy to sieć lokali, w których miało dochodzić do łamania prawa, nielegalnego hazardu i prania brudnych pieniędzy.

Z informacji podanych przez „Puls Biznesu” wynika, że do nielegalnego procederu dochodziło w 100 lokalach, w których można było też wymieniać standardowe pieniądze na kryptowaluty.

Bitcoin Embassy z zarzutami o hazard i pranie brudnych pieniędzy

Gazeta informuje, że na czele nielegalnie działającej grupy stoi dwóch liderów: Adam G. i Bartłomiej W. Obaj podejrzani o kierowanie gangiem trafili już do aresztu. Zarzuty w tej sprawie usłyszało do tej pory 39 osób. Wszystkie związane są z firmami działającymi w branży kryptowalut, zarządzanymi przez aresztowanych mężczyzn.

W dwudniowej akcji, przeprowadzonej na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, brali udział funkcjonariusze aż trzech służb: Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej 

fragment artykułu „Pulsu Biznesu"

O Bitcoin Embassy zrobiło się głośno, gdy w sierpniu 2019 roku jeden z jej lokali miała skontrolować służba celna. Media informowały wówczas, że w trakcie czynności nagle drzwi się zamknęły, a ze ścian zaczął wydobywać się gaz pieprzowy, który poraził wzrok i układ oddechowy funkcjonariuszy.

Kim są osoby stojące na czele grupy przestępczej? Prezesem Bitcoin Embassy jest Bartłomiej W., a właścicielem zarejestrowany w Panamie podmiot o nazwie Enterdusty Foundation, którego pełnomocnikiem jest Adam G.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty już nie po raz pierwszy. Od 2013 roku Adam G. podejrzany jest o urządzanie nielegalnego hazardu, pranie pieniędzy i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a Bartłomiej W. - o urządzanie nielegalnego hazardu i udział w tejże grupie przestępczej".

RadioZET.pl/PAP/PulsBiznesu