Zamknij

Bitcoin w cenie kawalerki. Padł kolejny rekord kryptowaluty

21.10.2021 21:05
Bitcoin w cenie kawalerki. Padł kolejny rekord wyceny kryptowaluty
fot. OZAN KOSE/AFP/East News

Rekordowa wartość Bitcoina. Kryptowaluta kosztowała w czwartek (21 października 2021) 67 tysięcy dolarów, po obecnym kursie jest to równowartość 265 tys. zł. Za tę kwotę w wielu polskich miastach można już kupić kawalerkę.

Kryptowaluty nazywane są także walutami kryptograficznymi lub wirtualnymi monetami. Jest to rozproszony system księgowy, który przechowuje dane w umownych jednostkach. Choć Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega, że przy tej formie inwestycji można stracić pieniądze, to nadal rośnie liczba chętnych na szybki zarobek w świecie krypto.

Najcenniejszą i najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin. W czwartek (21 października 2021) wyceniany był na rekordową dotąd kwotę 67 tysięcy dolarów (265 tys. zł). Jeszcze w sierpniu 2021 roku pisaliśmy o wzroście ceny za token do 50 tys. dol.

Bitcoin z rekordową wyceną. Tak drogi nie był jeszcze nigdy

Po raz pierwszy w historii Bitcoin przekroczył wycenę 67 tysięcy dolarów. Tym samym ustanowił nowe ATH (All-Time High - najwyższa cena, którą aktywo osiągnęło na giełdzie dla danej pary handlowej) na kwotę 67120 dolarów.

Tylko w ciągu ostatnich czterech tygodni cena za token najpopularniejszej kryptowaluty zdrożała ponad 55 proc. Przekłada się to również na wartość innych altcoinów. Za Ethereum trzeba było zapłacić w środę (21 października 2021) 4290 dol., a za Binance Coina 496 dol.

Bitcoin powstał w 2009 r. i nie wymaga centralnego emitenta ani zarządzania. Transakcje, które odbywają się bez pośredników, autoryzowane są za pomocą prywatnych kluczy kryptograficznych.

RadioZET.pl