Zamknij

Bitcoin vs złoto. Co wybierają młodzi milionerzy?

05.01.2022 21:41
Bitcoin vs złoto. Co wybierają młodzi milionerzy
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Czy jeśli Bitcoin będzie wart 100 tysięcy dolarów to odciągnie inwestorów od ponadczasowego złota? CNBC przeprowadziło badanie, z którego wynika, że milionerzy z grupy millennialsów większość funduszy trzymają w kryptowalutach. Sprawdzamy, czy w 2022 roku zamierzają zwiększyć zaangażowanie w Bitcoina i tokeny.

Bitcoin nie miał najlepszej passy na przełomie 2021 i 2022 roku. Za jedną kryptowalutę trzeba zapłacić w środę (5 stycznia 2022) ok. 45 tysięcy dolarów. Oznacza to spadek aż o 20 tysięcy w porównaniu z listopadem 2021 roku. Równocześnie trwa walka z czasem, ponieważ w całej puli jest 19 milionów Bitcoinów. Przez 12 lat wykopano już 90 proc. jednostek. Kiedy skończy się możliwość wydobycia najpopularniejszej kryptowaluty?

Przedstawiciele pokolenia millennialsów to najwięksi zwolennicy kryptowalut. Raport z ankiety CNBC pokazuje, że spadki i niepewność kursu nie odstraszają inwestorów z młodego pokolenia. Deklarują oni bowiem, że w 2022 roku zwiększą swoje zaangażowanie finansowe w Bitcoina i tokeny.

Kryptowaluty. Kurs Bitcoina w 2022 roku

Co będzie miało największy wpływ na cenę Bitcoina w 2022 roku? Eksperci typują m.in. politykę banku centralnego. Antonio Trenczew, partner zarządzający w firmie Nexo prognozuje duże wahania na kryptowalutach, ale wskazuje również, że w czerwcu 2022 roku Bitcoin będzie kosztował 100 tysięcy dolarów.

Tanie pieniądze nie znikną z rynku, co ma ogromne implikacje dla kryptowalut. Fed nie jest w stanie wytrzymać załamania na giełdzie o 10-20 proc., której będzie towarzyszyła negatywna reakcja na rynku obligacji

Antonio Trenczew, partner zarządzający w firmie Nexo

Kolejnym ekspertem, który uważa za realną cenę 100 tysięcy dolarów za jednego Bitcoina jest  Zach Pandl z Goldman Sachs Research. Jego zdaniem jest to prawdopodobny scenariusz, ale zostanie wykonany za kilka lat. Analityk uważa, że przy takiej wycenie do kryptowalut zaczną przekonywać się inwestorzy, którzy dotychczas lokowali swój kapitał w złoto.

RadioZET.pl/Interia.pl/BitHub.pl/Forsal.pl