Zamknij

Bill Gates rozwodzi się z żoną. To kolejne kosztowne rozstanie

04.05.2021 09:50
Bill i Melinda Gates rozwodzą się
fot. LUDOVIC MARIN/AFP/East News

Kolejny rozwód w świecie miliarderów. Melinda i Bill Gatesowie poinformowali, że zamierzają się rozwieść.

Melinda Gates i współzałożyciel Microsoftu Bill Gates rozwodzą się po 27 latach małżeństwa. Para nie zdradza szczegółów dotyczących podziału majątku.

W 2019 roku głośny rozwód założyciela marki Amazon Jeffa Bezosa uczynił jego byłą żonę najbogatszą kobietą świata. W minionym roku majątek McKenzie Bezos wyceniano na 62,3 miliardów dolarów. O jakich kwota mowa w przypadku małżeństwa Gatesów?

Rozwód Billa i Melindy Gates najdroższy w historii?

„Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy zakończyć nasze małżeństwo" - przekazano w oświadczeniu pary w mediach społecznościowych.

Gatesowie kończą 27-letnie małżeństwo. Jak napisali w oświadczeniu, wychowali "trójkę wspaniałych dzieci" oraz stworzyli fundację, "która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia".

Po rozwodzie byli małżonkowie nadal będą współpracować w ramach fundacji Bill & Melinda Gates Foundation.  To największa na świecie organizacja filantropijna, której kapitał wycenia się na 50 mld dolarów. Celem fundacji jest przeciwdziałanie ubóstwu oraz walka z chorobami nękającymi biedniejsze państwa.

Sam Bill Gates przez lata figurował w pierwszej piątce najbogatszych ludzi świata w zestawieniu magazynu Forbes. Jego majątek przekracza 124 mld dolarów.

RadioZET.pl/PAP