Zamknij

Bill Gates Senior nie żyje. Ojciec twórcy Microsoftu miał 94 lata

16.09.2020 10:07
Bill Gates senior nie żyje
fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News

William Henry Gates nie żyje. Ojciec twórcy Microsoftu miał 94 lata.

William Henry Gates cierpiał na chorobę Alzheimera. Jego syn, o takim samym imieniu i nazwisku umieścił na Twitterze wpis, w którym wspomina „prawdziwego Billa Gatesa”.

„Mój ojciec był tym prawdziwym Billem Gatesem” – napisał na Twitterze twórca Microsoftu, Bill Gates.

Bill Gates nie żyje. Ojciec twórcy Microsoftu miał 94 lata

Bill Gates przekazał informację o śmierci ojca na swoim blogu. „Mój tata odszedł wczoraj spokojnie w domu, otoczony rodziną” – czytamy we wpisie.

"Będzie nam go brakowało bardziej, niż możemy teraz wyrazić. Odczuwamy żal, ale też wdzięczność. Odejście mojego taty nie było nieoczekiwane - miał 94 lata, a jego zdrowie pogarszało się - więc wszyscy mieliśmy dużo czasu, aby zastanowić się, jakie mamy szczęście, że mieliśmy tego niesamowitego mężczyznę w naszym życiu przez tyle lat" - napisał Bill Gates.

William Henry Gates Senior odznaczył się jako filantrop. Zasiadał w radzie nadzorczej fundacji Billa i Melindy Gatesów, która prowadzi wiele projektów mających na celu pomoc ludziom w najbiedniejszych częściach świata. Jednym z nich jest walka z chorobami, m.in. z malarią.

Doświadczenie bycia synem Billa Gatesa było niesamowite. Ludzie pytali mojego tatę, czy to prawdziwy Bill Gates. Prawda jest taka, że był wszystkim, czym staram się być. Będę za nim tęsknić każdego dnia 

Bill Gates

RadioZET.pl