Zamknij

Bilety od 1 zł - PolskiBus.com i FlixBus integrują ofertę w 2018 r.

Olga Papiernik
18.12.2017 12:22
Bilety od 1 zł - PolskiBus.com i FlixBus integrują ofertę w 2018 r.
fot. Agencja Gazeta

PolskiBus.com i FlixBus w pełni zintegrują siatki połączeń z początkiem 2018 r., poinformował dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce Michał Leman. FlixBus poza PolskimBusem chce pozyskać kolejnych partnerów w Polsce i rozwijać siatkę połączeń krajowych pod swoją marką.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

-Rozszerzenie współpracy z PolskiBus.com to kolejny krok, który umożliwi polskim pasażerom dostęp do całej europejskiej siatki połączeń FlixBus. Łącząc nasz standard usług i innowacyjne rozwiązania technologiczne z doświadczeniem firmy PolskiBus.com zdobytym na polskim rynku, liczymy na zainteresowanie nowej grupy klientów zielonymi autobusami FlixBus. Z początkiem 2018 r. w pełni zintegrujemy obie siatki połączeń i tym samym stworzymy najatrakcyjniejszą ofertę na rynku dla polskich pasażerów. - powiedział Leman podczas konferencji prasowej.

-Wejście FlixBus nie mogło się obyć bez współpracy z jednym z przewoźników obecnych w Polsce. To nie jest przejęcie PolskiBus.com, to nowy etap współpracy, w której zmienia się jego marka, platforma sprzedaży i otoczka, którą widzi pasażer. - wyjaśnił Leman.

Dyrektor zarządzający PolskiegoBusa Piotr Bezulski poinformował, że do tej pory PolskiBus.com miał w Polsce 25 mln pasażerów i że z FlixBusem zamierza kontynuować działalność - pod jego marką.

-Pasażerowie uzyskują dostęp do całej europejskiej sieci FlixBusa. Wiążemy się z partnerem, który zapewnia fantastyczne wsparcie technologiczne. - podkreślił Bezulski.

Leman poinformował także, że do tej pory FlixBus miał w Polsce kliku partnerów i będzie dodawać kolejnych.

-Wchodzimy do Polski, żeby się rozwijać, planujemy mieć poza PolskiBus.com kilkunastu innych partnerów przed sezonem letnim 2018 r. Będziemy rozwijać siatkę połączeń krajowych, bazując na tym, co zbudował PolskiBus - powiedział Leman.

Wskazał także, że przewoźnik również będzie oferował bilety w cenach od 1 zł.

FlixBus, założony w Niemczech, obecny jest w 26 krajach. Operuje na dystansach średnich (50-400 km) i długich (>400 km). Oferuje 200 tys. połączeń dziennie do 1 400 miejscowości.

ISBnews/OP