Zamknij

Właściciel Biedronki zdradził plany na przyszłość. "Jak restauracja z jedzeniem"

Piotr Drabik
03.01.2019 12:05
Biedronka. Właściciel sieci zdradził plany na przyszłość. "Jak restauracja z jedzeniem"
fot. ksokolowska/Shutterstock (ilustracyjne)

Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu portugalskiej grupy Jeronimo Martins - właściciela Biedronki, zapowiedział otwieranie każdego roku 100-150 nowych sklepów sieci. - Będziemy mieć coraz więcej produktów świeżych i dań gotowych, stając się w większym stopniu taką "restauracją z jedzeniem na wynos" - powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Biedronka zatrudnia w całej Polsce ponad 65 tys. osób i zdaniem Pedro Soaresa Dos Santosa sieć handlowa będzie potrzebowała jeszcze więcej pracowników. - W najbliższych latach powinniśmy otwierać 100-150 nowych sklepów rocznie - powiedział prezes zarządu grupy Jeronimo Martins w wywiadzie dla "Business Insider Polska".

Właściciel Biedronki zapowiedział rozwój sieci marketów także poza granicami Polski.

Zobacz także

- Będziemy mieć coraz więcej produktów świeżych i dań gotowych, stając się w większym stopniu taką "restauracją z jedzeniem na wynos". W tej chwili 40 procent sprzedaży Biedronki to produkty świeże, a chcemy podnieść ten wskaźnik do 70 procent - dodał Dos Santos.

Zdaniem szefa Jeronimo Martins wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę w Polsce odbiło się na wynikach spółki. - Jesteśmy w stanie odrobić 70 procent obrotów utraconych w niedziele. Tracimy pozostałe 30 procent - wskazał Portugalczyk.

Zobacz także

Zapytany o ewentualne zwolnienia w Biedronce odpowiedział, że modernizacja nie oznacza automatycznie uszczuplenie kadry pracowniczej sieci marketów. - Chcemy ich (pracowników - przyp. red.) przekwalifikowywać. Automatyzacja tworzy również nowe miejsca pracy. O sztuczną inteligencję także ktoś będzie musiał dbać - powiedział Dos Santos.

- Chciałem przede wszystkim podkreślić, że minimalne wynagrodzenie w Biedronce jest o około 20-25 procent wyższe niż płaca minimalna w Polsce. I nadal tak będzie. Co do zasady zatrudniamy ludzi na umowy o pracę i nie zamierzamy tego zmieniać - zapewnił właściciel Biedronki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider Polska/PTD