Zamknij

Biedronka odpowiada na rosnącą inflację. Obniża ceny 100 produktów

05.03.2020 07:55
Biedronka. Promocje. Ceny 100 produktów w dół
fot. Shutterstock/Alexa_Space (ilustracyjne)

Biedronka zapowiedziała promocję. Obniży ceny 100 podstawowych artykułów. Jakie produkty będzie można kupić taniej?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Obniżki to odpowiedź na oczekiwania klientów, poszukujących codziennie niskich cen w otoczeniu rosnącej inflacji. Od teraz jeszcze taniej będzie można kupić wiele podstawowych artykułów, najczęściej trafiających do koszyków klientów, takich jak sery, jajka, owoce, pieczywo czy wędliny” – czytamy w komunikacie sieci.

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że inflacja, czyli stopniowy wzrost cen, w styczniu wzrosła do 4,4 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Efekt? Rosnące ceny w sklepach.

Zobacz także

Co można będzie kupić taniej? Wśród przecenionych produktów znajdziemy m.in. jajka przecenione o 8 procent, mleko i soki tańsze o 10 procent zaś masło i woda przecenione będą o 13 procent.

Taniej w sklepach Biedronka od teraz będzie można kupić także warzywa i owoce BIO, takie jak: kiwi, awokado czy pieczarki. Biedronka obniży także ceny kosmetyków, środków chemicznych czy produktów dla dzieci. W obniżonych cenach od 3 marca dostępne będą np. pieluszki Dada – tańsze o 6 procent i saszetki do prania tańsze o 19 procent.

W Biedronce obniżamy ceny zawsze, gdy tylko jest to możliwe, w ten sposób dokładając się do walki z rosnącą inflacją. Naszym kolejnym krokiem do tego celu jest zmiana cen regularnych aż 100 popularnych produktów, dostępnych w sklepach sieci Biedronka w całej Polsce. Co ważne, ta obniżka nie jest związana ze zmianami w matrycy podatku VAT, dlatego nasi klienci mogą się spodziewać kolejnych dobrych informacji wkrótce 

– mówi Marcin Domański, dyrektor handlowy sieci Biedronka

RadioZET.pl/mat.pras