Zamknij

Biedronka organizuje konkurs. Do wygrania nawet 100 tys. złotych

22.06.2021 12:37
Piórko 2021
fot. taranchic/shutterstock (ilustracyjne)

„Wielkie pieniądze i przepustka do kariery czekają w konkursie Biedronki” – zachęca sieć. Tylko do 28 czerwca chętni mogą zgłosić swój udział w konkursie Piórko 2021.

Biedronka od 2015 roku organizuje konkurs dla debiutujących twórców. Jak informuje sieć, tylko do 28 czerwca można rejestrować się w konkursie Piórko 2021.Nagroda? Własna publikacja w sklepach Biedronka i 100 tys. złotych.

Biedronka. Piórko 2021 - zasady konkursu

Zasady konkursu są proste: mogą do niego przystąpić tylko ci twórcy, którzy nie mają w dorobku publikowanych prac.  „Mają za to wystarczająco dużo pomysłowości i talentu, by zachwycić jurorów” – pisze sieć.  

Laureaci kategorii Tekst i Ilustracje otrzymują po 100 tys. zł nagrody każdy. Stworzona przez nich książka, adresowana do odbiorcy w wieku 4-10 lat, trafi jesienią do wszystkich sklepów sieci Biedronka w Polsce. Do 28 czerwca trwa nabór ilustracji do zwycięskiego opowiadania w pierwszym etapie konkursu, autorstwa Justyny Woźniak.

- Znaleźć wspólny mianownik wszystkich książek Piórka jest całkiem łatwo. Jest nim zawsze sympatyczna i bardzo charakterystyczna postać bohatera. Myślę też, że można zauważyć w konkursie wyraźny trend, mianowicie: z roku na rok książki pod względem graficznym są coraz bardziej odważne, niebanalne i świeże. Zaskakują formą i cieszą kolorem, są poza regułami i utartymi schematami – komentuje Katarzyna Nowowiejska, artystka, jurorka Piórka.

Debiutujący twórcy powinni zarejestrować się na stronie piorko.biedronka.pl do 28 czerwca 2021 roku.

 RadioZET.pl/mat.pras