Zamknij

Paczka powitalna Dada od Biedronki trafiła do ponad 28 tys. maluchów

14.05.2020 14:57
Biedronka. Paczka powitalna Dada trafiła do ponad 28 tys. noworodków
fot. Lopolo/Shutterstock (ilustracyjne)

Ponad 28 tys. noworodków w Polsce otrzymało paczki powitalne od sieci marketów Biedronka. Co trzeba zrobić, aby otrzymać pakiet dla nowego członka rodziny?

Biedronka, która prowadzi w całej Polsce ponad 3 tys. marketów, trzy miesiące temu uruchomiła akcję "Paczka powitalna Dada". Jej celem było obdarowanie rodziców nowo narodzonych dzieci pakietem najpotrzebniejszych produktów do opieki nad noworodkiem.  

Od premiery akcji sieć pomogła rodzicom ponad 13 tysięcy dziewczynek i 14 tysięcy chłopców na terenie całej Polski. Wśród maluchów znalazło się 439 par bliźniąt oraz cztery rodzeństwa trojaczków. Najbardziej popularnymi imionami dziewczynek, które dostały prezenty były Julia, Maja i Zuzanna a chłopców - Antoni, Jakub i Aleksander.

Zobacz także

Akcja „Paczka powitalna Dada” została wprowadzona przez Biedronkę 3 lutego 2020 roku. Celem Biedronki jest być jeszcze bliżej polskich rodzin, którym sieć towarzyszy w codziennych zakupach i celebrować wspólnie z nimi radość narodzin ich dzieci. 

Wspólnie z marką Dada Biedronka przekazuje paczkę powitalną każdemu maluchowi w Polsce, który przyjdzie na świat w 2020 roku. Dzięki akcji, wspólnie ze świeżo upieczonymi rodzicami powitaliśmy na świecie dokładnie 28345 dzieci. Najwięcej podarunków trafiło w ręce rodziców z województwa mazowieckiego. Sieć Biedronka przekazała rodzinom z tego regionu ok. 4 tys. paczek.

Paczki od Biedronki dla dzieci
fot. Biedronka

- Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że udało nam się wesprzeć rodziców 28 tysięcy maluchów w tak krótkim czasie. Rok 2020 jest szczególny dla setek tysięcy polskich rodzin, które spodziewają się dziecka (...) Poprzez akcję „Paczka powitalna Dada” chcemy podkreślić, jak ważne dla nas jest bycie częścią życia Polaków w najważniejszych momentach i dzielenie z nimi codziennych chwil szczęścia - podkreśliła Agata Maj, dyrektor kategorii odpowiedzialna za markę Dada w sieci Biedronka.

Co zrobić, aby otrzymać powitalną paczkę od sieci Biedronka?

Wystarczy zarejestrować się na stronie www.dadaclub.pl i zgłosić dziecko do akcji. W paczce znajdą się najpotrzebniejsze produkty: pieluszki, nawilżane chusteczki oraz patyczki higieniczne, a także nowość - magazyn Dada & Rodzina, pełen porad i przepisów, dostosowanych do jadłospisu noworodka.

RadioZET.pl/mat. prasowe