Zamknij

Będzie specjalna nagroda dla pracowników Biedronki

07.04.2020 07:18
Biedronka. Nagroda. 2300 złotych dla pracowników. Kiedy wypłata
fot. Piotr Hukalo/East News

Kwietniowa pensja pracowników Biedronki będzie o ponad 2 tysiące złotych wyższa. Sieć wypłaci roczne nagrody za poświęcenie w czasie pandemii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

46 tysięcy pracowników sieci Biedronka otrzyma specjalną nagrodę roczną im. Elisio Alexandre Soares dos Santos w wysokości 2300 zł brutto.

Jak czytamy w komunikacie spółki, to podziękowanie za zaangażowanie w służbie klientom w czasie epidemii koronawirusa.

W tych wyjątkowych, pełnych niepewności czasach każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych pracuje tak, by ponad 3000 placówek sieci było każdego dnia otwarte dla klientów

– informuje sieć

Nagroda dla pracowników Biedronki. Kiedy wypłata?

Sieć poinformowała, że pieniądze trafią na konta pracowników jeszcze przed kwietniowymi wynagrodzeniami. Taka nagroda wypłacana jest od 10 lat i – jak czytamy w komunikacie – jest najwyższa w historii. W 2019 roku pracownicy otrzymali o 200 złotych mniej.

Zobacz także

Pedro Soares dos Santos, prezes i CEO Grupy Jeronimo Martins podziękował pracownikom za zaangażowanie.

Żyjemy w bardzo trudnych i niepewnych czasach, pogrążeni w globalnej pandemii, która sprawiła, że świat podjął niestrudzoną walkę z chorobą nieznającą żadnych granic. Ten głęboki kryzys uświadomił wszystkim to, co w naszej Grupie wiedzieliśmy zawsze: Wasza praca, dzięki której umożliwiamy milionom rodzin zakupienie żywności i produktów niezbędnych do życia, ma kluczowe znaczenie 

– mówił prezes spółki

Nagroda trafi do osób zatrudnionych na stanowiskach niemenedżerskich, na podstawie umowy o pracę najpóźniej od 1 kwietnia minionego roku. Jak czytamy w komunikacie, „w większości” dostaną ją pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych. Warunkiem będzie dobra ocena pracy za 2019 rok i brak nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy.

Zobacz także

Pracownicy niepracujący na pełny etat mogą dostać nagrodę w proporcjonalnie niższej kwocie.

RadioZET.pl/mat.pras