Zamknij

Biedronka i Lidl rekrutują pracowników. Jakie zarobki?

18.09.2020 10:42
Biedronka. Lidl. Zarobki 2020. Jakie warunki?
fot. Jakub Kaminski/East News (ilustracyjne)

Biedronka i Lidl kuszą nowych pracowników kampaniami rekrutacyjnymi. Co oferują na starcie duże sieci handlowe?

Pandemia koronawirusa i kryzys przez nią wywołany mocno odbiły się na handlu oraz rynku pracy. To jednak nie oznacza, że największe sieci sklepów wstrzymały rekrutację do swoich placówek.

Jak podał portal Business Insider Polska, Biedronka (ponad 3 tys. sklepów) oraz Lidl (ponad 740 dyskontów) prowadzą zakrojoną na szeroką skalę akcję rekrutacyjną dla przyszłych pracowników. Co oferują obie sieci?

Biedronka. Praca i zarobki

Sieć należąca do portugalskiej spółki Jeronimo Martins obecnie liczy ponad 3031 sklepów w całej Polsce i zatrudnia ok. 68 tys. osób. To jeden z największych prywatnych pracodawców nad Wisłą.

Zobacz także

Biedronka szuka kandydatów do pracy w sklepach i centrach dystrybucyjnych. Sieć promuje też możliwość pracy na niepełny etat.

Budujemy długotrwałe relacje ze studentami oraz absolwentami uczelniami, m.in. poprzez współpracę z organizacjami studenckimi i uczelniami. W związku z obecną sytuacją większość tych działań zostało przeniesionych do świata online. Jesteśmy właśnie w trakcie przygotowywań do targów pracy online, które odbędą się jesieni - komentowała Marta Śliwińska, starszy menedżer ds. employer branding w sieci Biedronka, cytowana przez Business Insider Polska.

Ile można zarobić w Biedronce? Od stycznia tego roku nowy kasjer może na starcie otrzymać pensję od 3050 zł do 3400 zł, czyli ok. od 2240 zł do ok. 2480 zł na rękę. Wysokość wynagrodzenia zależy od lokalizacji danego marketu. Co ważne - w tych stawkach są już zawarte premie za brak nieplanowanych nieobecności wynoszącą (od 450 zł do 550 zł brutto).

Im wyższy staż, tym pensja staje się bardziej atrakcyjna. Co najmniej trzyletnie zatrudnienie w Biedronce oznacza zarobki od 3200 do 3650 zł (z premia za obecność). Oznacza to wynagrodzenie na rękę od ok. 2340 zł do ok. 2660 zł.

Zobacz także

Biedronka podkreśla również szereg benefitów dla pracowników, jak paczki świąteczne, program badań profilaktycznych, kartę Multisport, wyprawkę dla noworodka czy pierwszoklasisty, kolonie letnie dla dzieci czy zasilenie karty przedpłaconej na zakupy.

Lidl. Praca i zarobki

Niemiecka sieć marketów należąca do grupy Schwarz prowadzi w Polsce ponad 740 dyskontów i zatrudnia ponad 23 tys. pracowników. Lidl również kusi nowych pracowników atrakcyjnymi warunkami pracy i konkurencyjną pensją.

Średnio w jednym markecie Lidla jest zatrudnionych ok. 30 osób, a sieć planuje otwierać kolejne sklepy. Nowe osoby są zatrudniane pomimo rosnącej liczby marketów z kasami samoobsługowymi. 

Zobacz także

- Średni staż pracy w Lidlu wynosi 4,62 lata, aż 8,5 tysiąca pracowników Lidl Polska ma za sobą co najmniej pięć lat pracy. Jest to dla nas idealne potwierdzenie hasła „praca na lata”. Warto także podkreślić jak ważna jest praca naszych pracowników, którzy każdego dnia realizują misję dostarczania społeczeństwu żywności, bez względu na okoliczności. Właśnie to stanowi dla nas największą motywację - komentował Wolfgang Hennen, członek zarządu ds. personalnych Lidl Polska, cytowany przez Business Insider Polska.

Ile można zarobić w Lidlu? Od początku marca tego roku osoby nowi kasjerzy zarobią od 3 400 zł brutto do 4 150 zł brutto (od ok. 2485 zł do ok. 3 tys. zł na rękę).

Po roku stażu można otrzymać pensję w wysokości od 3 500 zł brutto do 4 350 zł brutto (ok. 2555 zł a ok. 3150 zł netto), a po dwóch latach od 3 700 zł brutto do nawet 4 600 zł (od ok. 2670 zł do ok. 3330 zł na rękę).

Ponadto pracownicy Lidla otrzymują prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kartę Multisport, wyprawki szkolne oraz dla maluszków, a także bony i paczki świąteczne.

RadioZET.pl/Business Insider Polska