Zamknij

Godziny otwarcia sklepów w weekend majowy

30.04.2020 13:18
Biedronka. Lidl. Tesco. Żabka. Godziny otwarcia w weekend majowy
fot. FamVeld/Shutterstock (ilustracyjne)

Planujesz zakupy przed i w trakcie długiego weekendu majowego? Sprawdź, w jakich godzinach będą otwarte sklepy największych sieci handlowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zarówno w Święto Pracy (1 maja), jak i Święto Konstytucji Trzeciego Maja (3 maja) sklepy i inne punkty handlowe w większości przypadków będą zamknięte. 

Zakupy w tych dniach będzie można zrobić tylko w sklepach, w których sprzedaż prowadzi właściciel placówki lub osoba zatrudniona na umowie cywilnoprawnej. 

Jeśli planujemy zrobić zakupy w marketach, powinniśmy sprawdzić godziny otwarcia tych sklepów w czwartek 30 kwietnia oraz w sobotę 2 maja (Święto Flagi Państwowej).

Jak będą otwarte sklepy w weekend majowy?

Aldi. w czwartek i w sobotę sklepy będą czynne w godz. 6.00-22.00,

Auchan. Jest to zależne od danej lokalizacji sklepu. Można to sprawdzić na stronie auchan.pl,

Biedronka. W czwartek ponad 2,5 tysiąca sklepów będzie otwartych do 23.30, w sobotę ponad 2,7 tysiąca sklepów będzie czynnych od 5.00 lub 6.00 do 23.30,

Zobacz także

Carrefour. Jest to zależne od danej lokalizacji sklepu. Można to sprawdzić na stronie carrefour.pl,

Dino. W czwartek i w sobotę standardowo markety będą czynne w godzinach od 6.00 do 23.00. Markety całodobowe będą czynne do godz. 23.30,

Kaufland. W czwartek większość sklepów będzie otwartych w godzinach 6.00-24.00. W sobotę 2 maja br. większość placówek będzie czynnych od godz. 6.00 do godz. 23.30,

Lidl. Sklepy 30 kwietnia i 2 maja będą funkcjonowały "zgodnie z regularnymi godzinami pracy",

Netto. W czwartek i w sobotę sklepy będą czynne w godz. 6.00-22.00,

Polomarket. Sklepy 30 kwietnia i 2 maja również "będą funkcjonowały w standardowych, niezmienionych godzinach pracy",

Zobacz także

Tesco. W czwartek całodobowe sklepy będą otwarte do godz. 23.00, a pozostałe według standardowego grafiku, jednak nie później niż do godz. 23.00. W sobotę większość sklepów będzie czynna od 6.00 do 23.00,

Żabka. W czwartek i sobotę sklepy franczyzobiorców powinny być otwarte w godz. 6-23. Ponadto 1 i 3 maja mogą skorzystać z wyłączeń w ustawie regulującej zasady handlu w dni wolnej. Dokładne godziny ewentualnych otwarć 1 i 3 maja zależą od właścicieli sklepów.

Ograniczenia w handlu

Podczas zakupów trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas pandemii koronawirusa.

Należy mieć zakryty nos i usta (niekoniecznie maseczką). Konieczne jest zachowanie odległości co najmniej 2 metrów od innych osób. Handlowcy powinni również zapewnić rękawiczki jednorazowe oraz środki do dezynfekcji rąk.

Zobacz także

W godz. 10-12 zakupy mogą robić wyłącznie osoby w wieku powyżej 65. roku życia - nakaz nie obowiązuje w weekendy. Jednocześnie zakupy mogą mogą robić osoby według przelicznika 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. 

Od 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe - poza wyspami handlowymi, strefami relaksu i gastronomicznymi (wydawanie posiłków tylko na wynos).

RadioZET.pl/TVN24BiS.pl