Zamknij

Święta 2019. Jakie prezenty dla pracowników marketów?

14.11.2019 15:43
Biedronka. Lidl. Kaufland. Carrefour. Jakie prezenty dla pracowników z okazji Świąt?
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Prezenty dla dzieci, karty przedpłacone oraz premie finansowe – tak największe sieci handlowe planują obdarować swoich pracowników z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Biedronka, Lidl, Kaufland i Carrefour – to tylko część sieci handlowych, które przed Świętami zamierzają przekazać pracownikom okolicznościowe paczki oraz inne benefity. 

Jak podał portal Bankier.pl, według badania „Mikołaj w pracy… podarunki dla pracowników 2019” (przygotowane przez HBRP/ICAN Institute i Edenred) aż blisko jedna trzecia pracowników w Polsce jest niezadowolonych z prezentów, jakie dostają na Boże Narodzenie.

– Jeśli do tych wniosków dołożymy dane, że średnia kwota przekazywana na grudniowe święta to 400 złotych, a średni koszt zakupu i przygotowania potraw oraz symbolicznych prezentów dla rodziny to 1200 złotych, dojdziemy do wniosku, że nietrafiony prezent firmowy nie spełnia swojej roli. A przecież powinien dawać radość, podnosić zadowolenie, lojalność i motywację do pracy – tłumaczyła Sylwia Bilska, prezes Edenred, cytowana przez Bankier.pl.

Zobacz także

W jaki sposób największe sieci handlowe w Polsce planują obdarować swoich pracowników przed Bożym Narodzeniem?

Biedronka

Pracownicy największej sieci handlowej w Polsce (Biedronka w prawie 3 tys. sklepów zatrudnia około 65 tys. osób) otrzymają przed Świętami m.in. zasilone karty przedpłacone, paczki dla dzieci oraz udział w spotkaniu wigilijnym.

– W tym roku przygotowaliśmy ponad 140 tys. paczek świątecznych. W paczce dla pracownika znajdziemy idealny zestaw na uroczystą kolację wigilijną – dwa komplety eleganckich sztućców firmy Amefa ze stali nierdzewnej 18/10 odpornej na korozję, obrus w eleganckim szarym kolorze oraz słodycze – wyjaśniła Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej sieci Biedronka, cytowana przez Bankier.pl.

W przypadku paczek dla dzieci przygotowano trzy przedziały wiekowe: 0-2 lata, 3-9 lat i 10-18 lat. Co się w nich znajdzie?

Najmłodsi otrzymają od sieci handlowej rowerek biegowy Chicco, klocki drewniane i grzechotkę.

Nieco starsze dzieci – w wieku 3-9 lat – grę planszową Superfarmer de lux, mikrofon karaoke ze wbudowanym głośnikiem bluetooth, bransoletkę flow ring, pluszowy zgnieciak i słodycze.

Najstarsi – w wieku 10-18 lat – otrzymają w paczce powerbank, opaskę ActiveFit i słodycze.

Ponadto pracownicy otrzymają karty przedpłacone. Ich zasilenie będzie zależne od otrzymywanych dochodów Będą do wykorzystania w Biedronce i salonach Hebe.

Zobacz także

Kaufland

Pracownicy sieci handlowej Kaufland przed Świętami mogą liczyć na karty przedpłacone (do 550 złotych w zależności od dochodów) oraz paczki świąteczne. Co się w nich znajdzie?

– Ponieważ Kaufland stawia przede wszystkim na polski asortyment, w paczkach znajdą się ulubione polskie produkty spożywcze, słodycze i inne specjały. Zawartość paczki będzie dopasowana do oczekiwań samych pracowników wyrażonych w ramach konsultacji. W tym roku rozdamy ponad 15 000 takich zestawów – przekazała Małgorzata Jabłońska z biura prasowego Kaufland Polska, cytowana przez Bankier.pl.

Zobacz także

Lidl

– W tym roku również chcemy docenić pracę naszego zespołu i w ten sposób podziękować pracownikom za ich wkład w rozwój sieci – przekazała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication z Lidl Polska, cytowana przez Bankier.pl.

Przed Świętami pracownicy Lidla otrzymają premię w wysokości do 700 złotych na karcie przedpłaconej. To, ile otrzymają pracownicy, będzie zależeć od ich stażu pracy w firmie.

Dzieci pracowników otrzymają paczki ze słodyczami, a pracownicy będą mogli uczestniczyć w spotkaniach świąteczno-noworocznych, które będą organizowane w ramach zespołów lub obszarów pracy.

Zobacz także

Carrefour 

Od wielu lat wręczamy pracownikom Carrefoura karty podarunkowe do wykorzystania w naszych sklepach z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które są finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych” – przekazało biuro prasowe Carrefour, w odpowiedzi na pytania Bankier.pl.

Francuska sieć przygotowała dla pracowników Gwiazdkowy Pakiet Podarunkowy – znajdą się w nim kupony premiowe 20 proc. na zabawki oraz 10 proc. na całe zakupy w grudniu i styczniu. Pracownicy będą mieli możliwość wziąć udział w spotkaniach świątecznych, a ich dzieci otrzymają okolicznościowe paczki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bankier.pl