Zamknij

Godziny otwarcia marketów po Świętach

14.04.2020 07:57
Biedronka. Lidl. Kaufland. Aldi. Godziny otwarcia marketów po Świętach
fot. Fotokon/Shutterstock (ilustracyjne)

Sklepy największych sieci handlowych przed Wielkanocą otwarte były nawet całą dobę. W jakich godzinach można w nich zrobić zakupy po Świętach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Stan epidemii wprowadził szereg obostrzeń dla handlowców. Od początku kwietnia zakupy jednocześnie może robić trzech klientów na jedną kasę. Ponadto handlowcy powinni zapewnić płyny do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki jednorazowe. 

Dodatkowo w godz. 10-12 zakupy mogą zrobić tylko osoby powyżej 65. roku życia - tzw. godziny dla seniorów.

Z powodu tych restrykcji część sieci handlowych postanowiła zmienić godziny otwarcia swoich sklepów. Na przykład Biedronka, Lidl czy Kaufland przed Wielkanocą dawał możliwość zrobienia zakupów przez całą dobę. Co zmieniło się po Świętach?

Zobacz także

Biedronka

Od wtorku 14 kwietnia wszystkie dyskonty sieci są otwarte w godz. 6-24. Część sklepów nadal jest dostępna przez całą dobę (zobacz listę), a niektóre krócej np. do 23 (zobacz listę).

Inne godziny otwarcia sklepów głównie dotyczą placówek w największych miastach i powiatach. 

Lidl

Wszystkie markety sieci również są otarte w godz. 6-24. Trzeba jednak pamiętać o przerwie technicznej w godz. 3-4. 

Niektóre dyskonty Lidla są dostępne całą dobę - głównie z największych miastach - lub krócej, w zależności od lokalizacji (zobacz listę). 

Zobacz także

Kaufland

Dyskonty sieci od 14 kwietnia są otwarte w godz. 6-22. 

Przez całą dobę zakupy można zrobić w marketach w: Gdańsku, Krakowie (ul. Wielicka), Lublinie, Warszawie (ul. Stalowa) i Wrocławiu (ul. Legnicka). Ze względu na ograniczenia w prowadzeniu handlu po godzinie 22 lub 23, część sklepów jest czynna krócej lub nie prowadzi wtedy sprzedaży alkoholu (zobacz listę).

Aldi

Sklepy sieci są otwarte dla klientów w godz. 6-22. Trzeba jednak pamiętać o przerwie technicznej pomiędzy godz. 14-14:30, która jest potrzebna do przeprowadzenia zmiany pracowników. Podczas niej dezynfekowany jest także cały sklep.

Zobacz także

Carrefour

Markety sieci w większości lokalizacji są otwarte od 6 do 21. Przed zakupami jednak warto dokładnie sprawdzić w jakich godzinach otwarty jest dany sklep (zobacz listę). 

Francuska sieć handlowa wprowadziła również funkcję sprawdzenia prognozowanego ruchu w poszczególnych placówkach. Ma to ułatwić klientom wybranie godziny, w której najkrócej będą czekać w kolejce przed wejściem na zakupy. 

Auchan

Hipermarkety sieci są otwarte do godz. 6:30 do 21. 

Wyjątkiem są sklepy w: Brwinowie (ul. Grodziska 46), Dobroszycach (ul. Oleśnicka 39), Gdańsku (ul. Złota Karczma 26), Grójcu (ul. Aleja Niepodległości 22), Józefowie (Geodetów 23), Myślenicach (ul. Słoneczna 2E), Racibórzu (ul. Raciborska 97), Warszawie (al. Wilanowska 89) i Zielonej Górze (ul. Stefana Batorego 128).

Zobacz także

RadioZET.pl