Zamknij

Godziny otwarcia marketów w wakacyjnych kurortach

22.07.2020 14:51
Biedronka. Lidl. Dino. Kaufland. Godziny otwarcia sklepów w kurortach
fot. DARIUSZ BLOCH/POLSKA PRESS/East News (ilustracyjne)

Biedronka, Lidl czy Dino - to tylko niektóre sieci handlowe, które zdecydowały się na wydłużenie godzin otwarcia swoich marketów. O czym powinni wiedzieć klienci?

Markety niektórych sieci handlowych, wzorem lat poprzednich, zdecydowały się na dłuższą prace w sowich placówkach w wakacyjnych kurortach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że branża handlowa i turystyczna odnotowała ogromne starty. 

O czym powinni pamiętać klienci marketów, robiąc zakupy podczas urlopów np. nad morzem?

Godziny otwarcia marketów w kurortach

Jak podał portal TVN24.pl, sieć Biedronka wydłużyła godziny pracy w wakacje w 125 sklepach - na ponad 3 tys. w całej Polsce. 

Zobacz także

"Na odwiedzających oprócz wydłużonych godzin pracy sklepu czekają również zewnętrzne warzywniaki i stoiska z napojami i lodami. W Łebie uruchomiona została również specjalna linia autobusowa pozwalająca turystom bez samochodu w łatwy i szybki sposób na dostanie się do sklepu" - przekazało biuro prasowe Biedronki na pytania portalu.

Lidl z kolei zdecydował się na dłuższą pracę marketów w wybranych marketach m.in. w Darłowie, Kamieniu Pomorskim oraz Świnoujściu. W tych lokalizacjach sklepy są czynne od 6:00 do 23:00.

Natomiast Lidl w Międzyzdrojach, Kołobrzegu oraz Świnoujściu czynne są całodobowo - z wyjątkiem soboty, kiedy zamknięcie jest o 23:00. "W poniedziałek po niedzieli niehandlowej sklepy otwierane są o godzinie 6:00" - podał biuro prasowe Lidla na pytania TVN24.pl.

Zobacz także

Sklepy Dino w Ustroniu Morskim, Łebie, Grzybowie, Dziwnowie, Stegnie i Rowach są dostępne dla klientów przez całą dobę. Markety Kauflanda w wybranych lokalizacjach między innymi w Kołobrzegu, czy Gdańsku są otwarte do godz. 23.

Z kolei Tesco i Żabka nie zdecydowały się zmianę godzin otwarcia marketów. "W okresie wakacyjnym nasze sklepy w miejscowościach turystycznych są czynne w regularnych godzinach, między 6:00 a 23:00, tak jak w pozostałych lokalizacjach. Decyzję o otwarciu placówki w niedzielę samodzielnie podejmują przedsiębiorcy, korzystający z wyłączeń zawartych w ustawie" - wyjaśniła Żabka.

RadioZET.pl/TVN24.pl