Zamknij

Biedronka idzie na rękę przedsiębiorcom i zmienia zasady płatności

19.05.2020 18:22
Biedronka. Krótsze terminy płatności dla dostawców warzyw i owoców
fot. Shutterstock/1000 Words Photos (ilustracyjne)

Biedronka skraca termin płatności dla producentów warzyw i owoców do 21 dni. To kolejny krok celem wsparcia małych przedsiębiorców w dobie koronawirusa.

Biedronka poinformowała o nowych zasadach rozliczeń z dostawcami warzyw i owoców. Przedsiębiorcy szybciej dostaną pieniądze.

Sieć w ramach programu „Czas na wspieranie małych producentów” chce wesprzeć małe firmy w walce z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.

Biedronka wypłaci przedsiębiorcom pieniądze w 21 dni

Począwszy od 1 czerwca sieć sklepów Biedronka wprowadza nowe zasady rozliczeń z producentami warzyw i owoców. Termin płatności wyniesie 21 dni. Skąd taka zmiana?

Zobacz także

W komunikacie sieci czytamy, że to krok w kierunku wspierania produkcji w czasie pełnym wyzwań i przekształceń gospodarczych po kryzysie związanym z epidemią koronawirusa. Biedronka wesprze tym samym ponad 60 polskich producentów warzyw i owoców, których łączny – nie tylko z Biedronką – roczny obrót w 2019 roku nie przekroczył 100 mln złotych.

Wprowadzając nowe zasady płatności dla kategorii warzyw i owoców, chcemy docenić i uhonorować polskich producentów ultra-świeżej i nieprzetworzonej żywności. Ich praca nieustannie stoi w obliczu wyzwań natury - inwestują w bardzo długim okresie, a jednocześnie cały czas żyją w wielkiej niepewności z powodu warunków pogodowych, jak choćby długotrwała susza z lat 2019-2020. Teraz chcemy im pomóc poprzez skrócenie terminów płatności, które pozwolą im utrzymać płynną i stabilną produkcję 

– mówi Maciej Łukowski, członek zarządu i dyrektor działu zakupów w sieci Biedronka

Biedronka podsumowuje w komunikacie, że tylko w 2019 roku sprzedała prawie 120 milionów kilogramów ziemniaków, 110 milionów kilogramów pomidorów i prawie 90 milionów kilogramów jabłek w ponad 3000 placówek, z których większość pochodziła od polskich producentów.

RadioZET.pl/mat.pras