Zamknij

Biedronka zapewnia: w sklepach nie zabraknie żywności

12.03.2020 15:17
Biedronka. Koronawirus. Czy będą dostawy towaru?
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Sieć sklepów Biedronka zapewnia, że dostawy towarów do sklepów będą dokonywane na czas. Spółka wydała oświadczenie w sprawie przygotowań sieci w obliczu epidemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Biedronka zapewnia, że ma do dyspozycji 6 tysięcy pracowników, 1200 pojazdów i 16 Centrów Dystrybucyjnych w całym kraju działających przez całą dobę. Zapewnia, że robi wszystko, by ponad 3 tysiące sklepów Biedronka w całym kraju mogło funkcjonować bez przeszkód każdego dnia.

Sieć chwali się punktualnością w dostawach na poziomie 90 procent.

"Utrzymanie przez lata tak wyśrubowanych standardów jest w Biedronce tym większym powodem do dumy, że kierowcy i centra dystrybucyjne zajmują się dziennie 5,8 milionami kartonów i 90 tysiącami palet” – czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Wojciech Józefowski, dyrektor działu logistyki w sieci Biedronka, który pracuje dla sieci od 25 lat mówi o zaangażowaniu pracowników.

Pracujemy na pełnych obrotach, by codziennie dostarczać do sklepów towar, którego potrzebują nasi klienci. Nasze Centra Dystrybucyjne działają przez całą dobę, a dzięki wypracowanym przez lata procedurom jesteśmy przygotowani na wiele scenariuszy 

- wskazuje

W obliczu koronawirusa sieć wprowadziła dodatkowe środki bezpieczeństwa. Zorganizowała dezynfekcję wózków i koszyków sklepowych, a także przeprowadziła akcję informacyjną dot. higieny w miejscu pracy.

Zobacz także

Podczas konferencji prasowej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniła ponadto, że towaru w sklepach nie zabraknie. Apelowała do Polaków, by nie robili dodatkowych, "nadmiarowych" zakupów.

Dzisiaj wychodzenie do miejsc, gdzie jest dużo osób, zdecydowanie jest niewłaściwe i niewskazane 

– ostrzegała minister rozwoju

Koronawirus w Polsce

Koronawirus to już pandemia - ogłosiła w środę wieczorem WHO. Na całym świecie zdiagnozowano już ponad 120 tys. przypadków zakażeń, w Polsce jak dotąd potwierdzono prawie 50 zachorowań. W związku z zagrożeniem epidemią w Polsce zamknięto szkoły i ośrodki kultury. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że jeszcze w czwartek wprowadzi stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. 

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje
Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia
Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]
Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl