Zamknij

Nawet 6,5 tys. zł dla kierownika. Biedronka zapowiada podwyżki

09.01.2020 09:57
Ile można zarobić w Biedronce?
fot. Shutterstock (ilustracyjne)/ Alexa_Space

Kroją się podwyżki dla naszych pracowników – informuje Biedronka. Sieć Jeronimo Martins rekrutuje. Kierownik na start może zarobić nawet 6,5 tysiąca złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

W sklepach sieci Biedronka pojawiły się nowe ogłoszenia rekrutacyjne – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Wynika z nich, że - w zależności od lokalizacji placówki - kierownik sklepu dyskontera może liczyć na 5900-6500 złotych brutto "z premią na start".

Portal przypomina, że to nie pierwszy raz, kiedy Biedronka różnicuje pensje w zależności od miejsca, w którym znajduje się sklep.  Sieć dzieli kraj na trzy strefy: największe miasta, duże i średnie miasta, oraz mniejsze miasta i wsie. Różnica płac za pracę na tym samym stanowisku, w zależności od strefy, wynosić może do kilkuset złotych.

Zobacz także

Ile można zarobić w Biedronce?

  • Kasjer- sprzedawca w dużym mieście zarobi 3600 brutto z „premią na start”, w średniej miejscowości 3450 złotych z premią, zaś w najmniejszych miejscowościach – 3250 złotych brutto z premią.
  • Zastępca kierownica zarobi odpowiednio 4800 złotych, 4500 złotych, i 4150 złotych brutto w dużych, średnich i małych miejscowościach.
  • Na najwyższe płace może liczyć kierownik sklepu, który zarobi odpowiednio: 6500 złotych, 6200 złotych i 5900 złotych w dużych, średnich i małych miejscowościach.

Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl wskazuje, że pensje na poszczególnych stanowiskach są elastyczne i zależne także od „indywidualnych uwarunkowań” pracownika i stażu pracy.

Serwis przypomina, że od 2020 roku pracownicy sieci Jeronimo Martins otrzymali podwyżki. Te dotyczyły 57 tysięcy zatrudnionych.

Zobacz także

W 2020 roku minimalne wynagrodzenie wzrosło do 2600 złotych brutto. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w gospodarce narodowej w okresie trzech kwartałów 2019 roku wyniosło 4907,95 złotych.

Biedronka posiada ponad 2930 sklepów zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach na terenie całego kraju. Firma zatrudnia ponad 67 000 osób. Zespoły w sklepach tworzą Sprzedawcy-Kasjerzy, Zastępcy Kierownika Sklepu oraz Kierownik Sklepu.

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl