Zamknij

Gang Słodziaków nie tylko w Biedronce. Maskotki trafią za granicę

29.01.2020 10:34
Gang Słodziaków w portugalskich sklepach pingo doce
fot. Pingo Doce

Nowa edycja Gangu Słodziaków pojawiła się w portugalskich sklepach sieci Pingo Doce, zarządzanej przez Jeronimo Martins – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Po portugalsku nazywają się O Bando do Bosque, czyli Leśna Banda – czytamy w serwisie. Gang Słodziaków trafi do portugalskich sklepów Pingo Doce. 

W Polsce akcja marketingowa Gang Słodziaków zakończyła się powodzeniem.

Zobacz także

Przez 14 tygodni jej trwania (od 26 sierpnia do 1 grudnia), Biedronka wydała klientom ponad 7,2 mln Słodziaków. Tym samym, rekord z 2018 roku został pobity. Jeronimo Martins po sukcesie akcji z maskotkami w Polsce, wprowadza je na portugalski rynek.

Wraz z nowym kompletem pluszaków pojawiła się książeczka z przygodami pluszowych zabawek. Poszczególne części kompletu można zdobyć, robiąc zakupy w marketach Pingo Doce. Można też dopłacać, by szybciej zbierać zabawki – ale niektóre z nich można zdobyć tylko za znaczki otrzymywane za zakupy – czytamy w serwisie wiadomoscihandlowe.pl.

Zobacz także

Serwis wyjaśnia zasady akcji w portugalskich sklepach. Aby zdobyć jeden znaczek, należy zrobić za kupy o wartości 20 euro. Za 5 znaczków można otrzymać książkę z przygodami Leśnej Bandy, 10 znaczków można wymienić na pluszaka w wersji mini, a 15 potrzeba, by otrzymać dużą zabawkę. Przypomnijmy, że w polskiej edycji wystarczyło zrobić zakupy za 40 złotych by otrzymać naklejkę, jednak trzeba było 40, lub nawet 60 znaczków, by otrzymać pluszaka.

Nowością w portugalskiej akcji są dopłaty do maskotek. W systemie mieszanym duży pluszak wart jest 10 znaczków plus 4,99 euro. Zabawki i książeczkę można także po prostu kupić – odpowiednio za 9,99 euro i 4,99 euro.

Pingo Doce  to największa sieć sklepów w Portugalii, należy do grupy Jeronimo Martins, właściciela Biedronki. Sieć Pingo Doce ma 30 lat. Akcja w portugalskich sklepach potrwa od 28 stycznia do 27 kwietnia 2020 roku.

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl