Zamknij

Program "Polecam Biedronkę" został wycofany

14.07.2020 10:03
Biedronka zrezygnowała z programu rekrutacyjnego dla pracowników
fot. SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS/Polska Press/East News (ilustracyjne)

Biedronka dawała pracownikom nawet 1 tys. zł za polecenie znajomego do pracy w tej sieci handlowej. Jednak spółka własnie wycofała się z tego programu. Dlaczego?

Biedronka, która prowadzi w całej Polsce ponad 3 tys. marketów stacjonarnych, zdecydowało się z programu polecającego pracowników. Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, wpływ na tą decyzję miała pandemia koronawirusa i wzrost bezrobocia.

- W związku ze wzrostem zainteresowania naszymi ofertami pracy w ostatnim kwartale, na co wpływ ma bez wątpienia sytuacja na rynku pracy związana z pandemią, zdecydowaliśmy się zawiesić czasowo program "Polecam Biedronkę" - potwierdziła Agnieszka Chojnacka-Moroz, dyrektor ds. rekrutacji, wizerunku pracodawcy i rozwoju kadry menedżerskiej w Biedronce, cytowana przez portal.

Biedronka wycofuje się z programu rekrutacyjnego

Na czym polegał program "Polecam Biedronkę"? Pracownicy sieci mogli liczyć na gratyfikację finansową, jeśli polecili do pracy w Biedronce swoich znajomych na stanowisko sprzedawcy-kasjera, magazyniera czy kierownika. Wystarczyło, że polecona osoba została zatrudniona przez Biedronkę na miesiąc, to premia dla pracownika wynosiła 200 zł. W przypadku 5 miesięcy dodatek rósł o 300 zł, a po pełnym roku pracownik polecający mógł liczyć na dodatkowe 500 zł. 

Zobacz także

W sumie za polecenie jednego pracownika otrzymać można było nawet 1 tys. zł nagrody - podały Wiadomościhandlowe.pl. Program "Polecam Biedronkę" wprowadzono w drugiej połowie 2017 roku. 

"Zdecydowaliśmy się na realizację takiego programu, ponieważ chcemy, aby nasi pracownicy czuli się odpowiedzialni za budowanie zespołu i mieli wpływ na to, z kim pracują. Wierzymy, że są oni naszymi najlepszymi ambasadorami i są wiarygodni dla potencjalnych kandydatów" - tak wprowadzenie programu rekrutacyjnego tłumaczono w 2017 roku.

Biedronka zatrudnia w całej Polsce ponad 74 tys. osób.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl