Zamknij

Biedronka zamknie się na jeden dzień. Trzeba dobrze zaplanować zakupy

22.10.2021 15:42
sklep Biedronki
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Biedronka zapowiedziała, że wszystkie sklepy sieci pozostaną zamknięte 31 października 2021 roku. To gest w stronę pracowników, którzy dzięki temu będą mogli przygotować się do obchodzenia dnia Wszystkich Świętych.

Biedronka od kilku miesięcy ignoruje zakaz handlu w niedziele. Dzięki umowie z Pocztą Polską część sklepów giganta stała się placówkami pocztowymi i może być otwarta przez wszystkie dni tygodnia.

Przepisy zostały już zaostrzone, żeby to uniemożliwić, wejdą w życie dopiero 1 lutego 2022 roku. Biedronka zapowiedziała, że w niedzielę 31 października 2021 z własnej inicjatywy nie otworzy sklepów, mimo że w świetle prawa mogłaby to zrobić. Sieć chce dać pracownikom czas na przygotowanie się do święta 1 listopada.

Biedronka nie otworzy się w niedzielę przed Wszystkich Świętych. Gest dla pracowników

Biedronka zauważyła, że wiele osób wybiera się na groby najbliższych w oddalone części kraju. Sieć spodziewa się, że ze względu na ułożenie kalendarza w 2021 roku wyjazdy rozpoczną się już w piątek 29 października.

Chcąc umożliwić swoim pracownikiem odpowiednie przygotowanie się do Wszystkich Świętych, Biedronka podjęła decyzje o zamknięciu wszystkich sklepów w niedzielę 31 października 2021. Motywy takiego działania wytłumaczył Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor personalny w sieci Biedronka

W Biedronce rozumiemy, jak istotnym świętem dla Polaków jest Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada. To dzień, który spędzamy z naszymi bliskimi, odwiedzając miejsca spoczynku krewnych i poświęcając czas na chwilę refleksji. Pragnąc, aby każdy z naszych pracowników mógł ze spokojem przygotować się do tego święta, zdecydowaliśmy, że wyjątkowo, w dniu 31 października br. wszystkie sklepy Biedronka będą zamknięte. Mamy nadzieję, że dzięki temu, wszyscy nasi pracownicy będą mogli spokojnie dotrzeć do swoich domów i spędzić ten ważny czas z najbliższymi.

Jarosław Sobczyk

Klienci, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do możliwości robienia zakupów w Biedronce w niedziele będą musieli wyrobić się ze sprawunkami do soboty 30 października 2021. Do godziny 23:00 lub dłużej czynnych ma być 2200 sklepów.

Biedronki zostaną ponownie otwarte we wtorek 2 listopada 2021. 1 listopada jest dniem wolnym od pracy.

RadioZET.pl/Biedronka