Zamknij

Biedronka wprowadza do sprzedaży gazety lokalne

16.06.2020 17:44
Biedronka wprowadza do sprzedaży gazety lokalne. Gdzie?
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Biedronka odpowiedziała na apele wydawców prasy lokalnej. Od 16 czerwca w wybranych marketach sieci na półkach pojawią się do kupienia najnowsze wydania gazet i tygodników regionalnych.

Biedronka, która prowadzi w całej Polsce ponad 3 tys. marketów, poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty prasę lokalną. Apelowali o to sami wydawcy takich czasopism. Z powodu pandemii koronawirusa część z nich popadła w spore problemy finansowe z powodu zmniejszonej sprzedaży nakładu oraz wycofania się części reklamodawców.

Do tej pory nie było znane stanowisko Biedronki w tej sprawie. Jednak we wtorek zapowiedziano, że w niektórych częściach Polski na półkach makretów pojawią się lokalne gazety i tygodniki.

Biedronka wprowadza prasę lokalną 

W ramach pilotażu blisko 160 sklepów sieci Biedronka w 75 miejscowościach w Polsce będzie sprzedawać jeden z 4 tygodników lokalnych (Tygodnik Podhalański, Tygodnik Siedlecki, Tygodnik Zamojski oraz Nowiny Raciborskie). Tytuły zostały wybrane do testu po konsultacji ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych, które zrzesza największe lokalne wydawnictwa prasowe w Polsce.

Gazety lokalne w Biedronce
fot. mat. prasowe
Biedronka sprzedaje gazety lokalne
fot. Google Maps

Zobacz także

- Cieszę się, że udało nam się spotkać i porozumieć z Biedronką, która była otwarta na rozmowy w sprawie dostępności gazet lokalnych. To ważny krok ze strony tej sieci handlowej. Nasi czytelnicy na pewno to zauważą i będą szukać w jej sklepach swoich ulubionych tytułów lokalnych - komentował Ryszard Pajura, prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Jak zaznaczył Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w Biedronce, sieć chce sprawdzić, czy oferta prasy lokalnej jest dla klientów atrakcyjna. - Teraz wszystko znajduje się w rękach klientów, czytelników - podkreślił.

Sklepy wybrane do pilotażu to placówki znajdujące się na obszarze regularnej dystrybucji wprowadzanych do sprzedaży tygodników lokalnych. Lista sklepów znajduje się tutaj.

RadioZET.pl/mat. prasowe