Zamknij

Biedronka uruchamia sprzedaż online. Jak skorzystać?

09.04.2020 11:35
Biedronka uruchamia zakupy online z aplikacją Glovo
fot. Proxima Studio/Shutterstock (ilustracyjne)

Biedronka uruchomiła usługę zamawiania zakupów przez internet i dostarczania ich do domu za pomocą aplikacji Glovo. Jak zamówić produkty z sieci bez wizyty w markecie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Biedronka, która prowadzi w całej Polsce ponad 3 tys. stacjonarnych sklepów, uruchomiła możliwość zamawiania zakupów online.

Zakupy można zamawiać z bezpośrednią dostawą do domu w 10 miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie, obsługiwanych przez ponad 100 sklepów sieci Biedronka.

Zobacz także

Płatności można dokonać przez aplikację Glovo, a klienci mogą wybierać spośród około 1000 produktów.

Biedronka w ten sposób odpowiedziała na kroki konkurencyjnych sieci. W obliczu epidemii koronawirusa, z powodu której wprowadzono obostrzenia w handlu oraz ograniczono poruszanie się w przestrzeni publicznej, sklepy rozpoczęły wprowadzenie sprzedaży internetowej. 

Na przykład Kaufland wraz z firmą Mango rozpoczęło sprzedaż podstawowych produktów, głównie z myślą o seniorach.

Jak zrobić zakupy online w Biedronce?

Oferta dostępna przez aplikację bazuje na asortymencie około 1000 produktów najczęściej kupowanych przez klientów Biedronki. Klienci z niej korzystający kupią produkty w tych samych cenach, po których są one aktualnie sprzedawane w sklepach, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w tym czasie promocji.

Zobacz także

Zamówione przez klientów produkty są starannie dobierane przez ekspertów sieci, gwarantujących jakość i znajomość asortymentu. Zakupy będą dostarczane przez kurierów Glovo w ciągu godziny od dokonania zamówienia w sposób umożliwiający brak kontaktu osobistego.

Cena jednorazowej dostawy oferowanej przez Glovo należy do najniższych na rynku w relacji do typowego koszyka zakupowego sieci Biedronka i wynosi 9,99 zł. Nie ma konkretnych limitów wagowych, jednak waga zakupów nie powinna przekraczać fizycznych możliwości dostawcy.

Biedronka i zakupy w sieci

- Wierzymy, że Glovo wykonuje usługę, której w tej chwili poszukuje coraz większa liczba klientów Biedronki. Ta współpraca zapewnia możliwość dotarcia do naszych klientów nowymi drogami, nie wpływając na komfort zakupowy naszych klientów w sklepach - podkreślił Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Proces realizacji zamówienia od chwili jego złożenia do momentu dostawy zajmie nie więcej niż godzinę, w zależności od pory dnia i lokalizacji, jednak w okresach większej liczby zamówień czas oczekiwania na dostawę może się nieznacznie wydłużyć.

Zamówienia będą przyjmowane w godzinach od godz. 10 do 22.30. Dostępność usługi będzie uzależniona od aktualnej dostępności dostawców w poszczególnych dzielnicach miast objętych zasięgiem funkcjonowania programu.

Aplikacja Glovo jest dostępna w sklepach internetowych: Google Play i Apple App Store.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe