Zamknij

Biedronka uruchamia nowy rodzaj zakupów. Koniec zakazu handlu w niedziele?

14.10.2021 16:08
billboard informujący o działaniu Biedronki 7 dni w tygodniu
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/East News

15 października 2021 roku Biedronka uruchomi usługę BIEK. Dzięki niej zakupy będzie można robić każdego dnia, także w niedziele objęte zakazem handlu. Sieć obiecuje załatwienie sprawunków w 15 minut bez potrzeby wychodzenia z domu.

Biedronka jako jedna z pierwszych dużych sieci handlowych zdecydowała się na otwieranie sklepów w niedziele objęte zakazem handlu. Pozwoliła na to umowa zawarta z Pocztą Polską, dzięki której obiekty Biedronki stały się placówkami pocztowymi.

W odpowiedzi na ten ruch, który do otwierania się na klientów w niedziele niehandlowe popchnął także inne duże sieci, Sejm przyjął nowelizację zaostrzającą przepisy i uniemożliwiająca korzystanie z wyjątku dla placówek pocztowych, jeśli przynajmniej 40 procent przychodów danego obiektu nie jest osiągane ze sprzedaży usług pocztowych. Biedronce nowa legislacja jest niestraszna – gigant rusza z usługą, która umożliwia robienie zakupów we wszystkie dni w tygodniu, łącznie z niedzielami.

Biedronka BIEK. Zakupy w niedziele z zakazem handlu

Biedronka uruchomi w Polsce pięć specyficznych sklepów: klienci nie będą mogli do nich wejść, jako że będą pełnić rolę mini-centrów dystrybucyjnych. W takich magazynach na przekazanie klientom czekać będzie niemal pełny asortyment oferowany przez sieć handlową: łącznie mowa jest o 1200 różnych produktach. Biedronka wymienia między innymi świeże owoce i warzywa, pieczywo, dania gotowe, przekąski, napoje, a także słodycze, lody i środki czystości - zarówno produkty marek własnych, jak i „wiodących marek zewnętrznych”.

Zamówienia składać będzie się bez wychodzenia z domu, poprzez aplikację Glovo. 15 minut – tyle według deklaracji Biedronki ma zajmować dostawa zakupów w usłudze BIEK. Dowożeniem zakupów mają się zajmować kurierzy, którzy nie będą mieć żadnych innych zleceń od Glovo.

Biedronka uruchomi BIEK w piątek 15 października 2021 roku. Początkowo usługa ekspresowych zakupów dostępna będzie w sześciu miastach dla odbiorców mieszkających w promieniu 2 km od poszczególnych mini-centrów dystrybucyjnych.

W Warszawie są cztery takie centra zlokalizowane przy: Siedzibnej 32, Rodziewiczówny 1, Białej Floty 4 i Człuchowskiej 35. W Krakowie trzy: przy Szlak 77, Podskalu 18 i Mogilskiej 123. We Wrocławiu dwa: przy Popowickiej 99 i Rydygiera 2a, w Gdańsku dwa: przy Tandety 1 i Grunwaldzkiej 67, w Łodzi również dwa: przy Tramwajowej 17B i Śmigłego-Rydza 47, a w Poznaniu jedno - przy Towarowej 37.

komunikat Biedronki

Aplikacja Glovo sama podpowie znajdującym się w zasięgu usługi BIEK klientom, że mają do niej dostęp. Zakupy można będzie robić w ten sposób siedem dni w tygodniu w godzinach 8-23. Warszawiacy w piątki i soboty zdalne zakupy będą mogli robić do 2 w nocy.

Produkty oferowane w usłudze BIEK mają kosztować dokładnie tyle samo, co w sklepach stacjonarnych. Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka, zdradził nam ile wynosić będą koszta dostawy.

Dzięki tej usłudze klienci mogą nabyć te same produkty w tych samych cenach, co w sklepach sieci Biedronka. Od momentu złożenia zamówienia klienci otrzymają je już w ciągu 15 minut. Będzie ono dostarczone z jednego z 15 mini-centrów dystrybucyjnych Biedronki. Koszty dostawy wynoszą 6,99 zł przy zakupach powyżej 35 zł i 12,99 zł przy zakupach poniżej 35 zł.

Marcin Hadaj

Uruchomienie Biedronki Express pod nazwą BIEK nie zmienia zasad działania Sklepu Internetowego Biedronki w Glovo, który funkcjonuje od kwietnia ubiegłego roku we wszystkich stolicach polskich województw i innych dużych ośrodkach miejskich.

Zamówienia można składać w godzinach 8:00 -22:30 (w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu) lub 10:00 – 22:30 (w pozostałych miastach). Zakupy dostarczane są w ciągu godziny.

RadioZET.pl/Biedronka