Zamknij

Koronawirus. Biedronka sprzedaje maseczki ochronne

08.04.2020 11:21
Biedronka sprzedaje maseczki ochronne. W jakiej cenie?
fot. HBRH/Shutterstock (ilustracyjne)

W marketach sieci Biedronka pojawiły się w sprzedaży maseczki wielorazowego użytku. Ile kosztują i jak długo można ich używać?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Biedronka, która prowadzi w całej Polsce ponad 3 tys. marketów, dostosowuje swoją ofertę do epidemii koronawirusa.

Jak podał "Super Express", Biedronka sprzedaje maseczki z jonami srebra. Mają one działać bakteriobójczo. Maseczki nie są jednorazowe, jak w przypadku tych dostępnych np. w aptekach

Zobacz także

Można je użyć do pięciu razy po uprzednim wypraniu w temperaturze 60 stopni. Opakowanie z trzema maseczkami kosztuje 14,99 zł. 

Według obowiązujących wytycznych, handlowcy podczas stanu epidemii mają obowiązek zapewnić klientom rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji rąk.

Będzie obowiązek noszenia maseczek?

Wojciech Andrusiewicz - rzecznik Ministerstwa Zdrowia - powiedział we wtorek, że Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) radzi, abyśmy korzystali z maseczek, które jesteśmy w stanie sami przygotować.

Jak wyjaśnił, chodzi najczęściej o maseczki bawełniane złożone z kilku warstw.

Zobacz także

My nie mówimy dzisiaj o gremialnym kupowaniu maseczek, których w Europie i na świecie może w tej chwili brakować (...) Jeżeli wszyscy na świecie zaczniemy gremialnie kupować sprzęt ochrony osobistej to tego sprzętu może zabraknąć w szpitalach, w służbie zdrowia, więc tam, gdzie on jest najbardziej potrzebny

Wojciech Andrusiewicz

Zdaniem rzecznika resortu zdrowia nie zostanie wydany nakaz noszenia maseczek, ale jedynie "rekomendacja".

RadioZET.pl/Super Express/PAP