Zamknij

Biedronka sprawdza czy czytamy książki

Olga Papiernik
08.02.2018 16:31
Biedronka sprawdza czy czytamy książki
fot. Prasanna Kumar on Unsplash

Niemal 24% ankietowanych Polaków przyznało, że w ciągu ostatniego roku nie przeczytało żadnej książki, a ponad 47% ani jednej książki nie kupiło, wynika z badanie poziomu czytelnictwa przeprowadzonego przez Instytut Maison&Partners 26-29 stycznia 2018 roku metodą CAWI, na zlecenie sieci Biedronka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Jednocześnie respondenci są przekonani o dużej roli, jaką książki odgrywają w rozwoju najmłodszych. Ponad 53% badanych, mających dzieci do 15. roku życia, uważa, że pozwalają one ich pociechom lepiej i szybciej się rozwijać, a ponad 42% uważa, że w większym stopniu niż internet wpływają na edukację. Ponad 14% przyznaje, że ich dzieci wolą książki i audiobooki od gier komputerowych lub filmów, a ponad 15% deklaruje, że są one ulubioną rozrywką ich podopiecznych" - czytamy w komunikacie.

Zagłosuj

Czy przeczytałeś/aś w ubiegłym roku książkę?

Liczba głosów:

Biedronka podała też, że w ciągu 5 lat w jej sieci sprzedano ponad 35 mln książek, w tym ponad 17 mln książek dla dzieci.

Sieć ogłosiła też, że dziś rusza IV edycja konkursu Biedronki Piórko - dla autorów, którzy stworzą opowieść dla dzieci w wieku 4-10 lat. Książka następnie trafi na półki sklepów Biedronka.

ISBnews/OP