Zamknij

Biedronka rozda po 99 zł kupującym polskie produkty

14.04.2021 16:53
sprzedawca w Biedronce
fot. materiały prasowe Biedronki

Patriotyzm gospodarczy popłaca – to stwierdzenie w Biedronce zyskało właśnie zupełnie nowe znaczenie. Klienci, którzy do końca kwietnia 2021 będą kupować polskie owoce, warzywa i mięso, mogą otrzymać 99 zł na kolejne zakupy. Warunek do spełnienia jest tylko jeden.

Biedronka przyciąga klientów promocjami i niskimi cenami tak skutecznie, że od lat jest największą siecią handlową w Polsce. Jeronimo Martins płaci przy tym wysokie podatki, nie uciekając się do „optymalizacji kosztów” stosowanej przez niektórych konkurentów.

Kwiecień 2021 ma przynieść jeszcze większe wsparcie dla polskich dostawców produktów świeżych. W ramach akcji „Kupuj Świeże Polskie Produkty” Biedronka będzie zachęcać do kupowania polskich owoców, warzyw i mięsa obiecując zapłacić za to 99 zł w postaci vouchera. Jest tylko jeden haczyk – wymagana kwota łącznych zakupów od 15 do 30 kwietnia 2021.

Biedronka rozda vouchery za 99 zł za kupowanie polskich owoców, warzyw i mięsa

Zasady akcji „Kupuj Świeże Polskie Produkty” są proste: od 15 do 30 kwietnia 2021 siec będzie sumować wydatki na świeże polskie produkty z kategorii mięso, ryby, owoce lub warzywa klientom używającym karty „Moja Biedronka”.

Jeśli łączna kwota przeznaczona na świeże polskie produkty przekroczy w czasie dwóch kwietniowych tygodni 499 zł, w zamian sieć wystawi voucher na zakupy o wartości 99 zł. Można go będzie wykorzystać w maju 2021 roku.

Co ważne, owoce egzotyczne, takie jak np. avocado czy bataty, nie będą się zaliczać do tej promocji, ale za to ziemniaki, jabłka czy gruszki pochodzące z Polski jak najbardziej. Podobnie będzie w przypadku mięs czy ryb: te pochodzące z Polski będą wliczane do promocji, a te importowane już nie – dlatego warto zwrócić uwagę na konkretne oznakowanie kraju pochodzenia na opakowaniu produktu.

komunikat Biedronki

Akcja „Kupuj Świeże Polskie Produkty” nie będzie wpływać na równoległą promocję, w ramach której klienci wydający jednorazowo na zakupy 99 zł otrzymują voucher na 15 zł. Kwota zostanie zaliczona w obu przypadkach.

biedronka_promocja_polskie_produkty_02

Aby ułatwić śledzenie postępów we wspieraniu polskich producentów, wartość zsumowanych wydatków na owoce, warzywa i mięso będzie drukowana na paragonach zakupowych klientów. Pieniądze z vouchera będzie można wydać dowolnie, z wykluczeniem alkoholu, papierosów, produktów żywienia początkowego czy doładowania kart i usług.

Biedronka pochwaliła się, że w 2020 roku wśród produktów świeżych sprzedała 99,9 procent ryb, 93 procent mięsa oraz 67 procent owoców i warzyw pochodzących z Polski. W ramach kampanii „Kupuj Co Polskie” klienci sieci wsparli polską gospodarkę zakupami w wysokości ponad 23,6 mld zł (od końca sierpnia 2020 do kwietnia 2021).

RadioZET.pl/Biedronka