Zamknij

Biedronka również poza Polską? Jeronimo Martins zdradziło swoje plany

21.02.2020 16:48
Biedronka również poza Polską? Jeronimo Martins zdradziło swoje plany
fot. WrS.tm.pl/Wikimedia Commons/CC0 1.0 (ilustracyjne)

Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka, zapowiedział ekspansję w kolejnym kraju europejskim. Markety portugalskiej spółki mają pojawić się w Rumunii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku 

Biedronka, czyli jedna z największych sieci handlowych w Polsce, liczy już ponad 3 tys. sklepów w całym kraju. W tym roku ma się pojawić 100 nowych sklepów Biedronka.

Tylko w ubiegłym roku dyskonty portugalskiej spółki odwiedziło ponad 4 mln osób. Z koli całkowita sprzedaż sieci w ubiegłym roku roku wyniosła 12,6 mld euro (w przeliczeniu około 53,7 mld zł). To wzrost o 7,9 proc. rok do roku w euro (8,8 proc. w złotówkach).

Zobacz także

Pedro Soares Dos Santos, dyrektor generalny grupy Jeronimo Martins, zapowiedział, że sukces Biedronki chce wykorzystać nie tylko w Polsce.

- Biedronka powinna i będzie rozwijać się poza granicami Polski - wskazał Dos Santos, cytowany przez portal Wiadomościhandlowe.pl. Miał na myśli Rumunię. Nie jest znana dokładna data wejścia Jeronimo Martins na ten rynek. Zdaniem Dos Santosa to perspektywa najbliższych 2-3 lat. 

Możliwe, że portugalska spółka zamiast wprowadzać na rumuński rynek nowy format sklepów, jak na przykład miejscową odmianę Biedronki, spróbuję przejąć już istniejąca tam sieć handlową. Na przykład sklepy Profi, którymi Jeronimo Martins było zainteresowane kilka lat temu (jej obecnym właścicielem jest fundusz Mid Europa Partners).

Ostateczna decyzja będzie należeć do władz polskiego oddziału Jeronimo Martins, oświadczył Dos Santos. Poza sklepami Biedronka, portugalska spółka prowadzi w Polsce sieć drogerii Hebe.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/Business Insider Polska