Zamknij

Biedronka wchodzi we franczyzę. Otwarto pierwszy taki market

22.10.2020 13:16
Biedronka otwiera pierwszy sklep w ramach franczyzy
fot. Biedronka/mat. prasowe

Biedronka otwiera pierwszy market prowadzony w ramach franczyzy. W czwartek został otwarty w Dobrzycy niedaleko Kalisza. Podobnych sklepów ma być więcej.

Biedronka, pod szyldem której w całej Polsce znajduje się ponad 3 tys. marketów stacjonarnych, rozpoczyna działalność placówek franczyzowych. Pierwszy taki sklep 22 października został otwarty w miejscowości Dobrzyca.

- Najbardziej przekonało mnie partnerskie podejście do mnie jako lokalnego przedsiębiorcy, który zaczyna przygodę z franczyzą w formacie Biedronki. Od początku czułem, że moje zdanie jest ważne, dostaję dużą niezależność, a potrzeby mieszkańców Dobrzycy są dla Biedronki realnie istotne - komentował Radosław Wojcieszak, franczyzobiorca odpowiedzialny za sklep w Dobrzycy.

Biedronka jako franczyza. Jak to działa?

Jak tłumaczyła Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu w sieci sklepów Biedronka, otwarcie franczyzowego marketu to "kolejny ważny element naszej strategii rozwoju sieci". - Lokalny przedsiębiorca, z którym działamy, dostaje od początku pełne wsparcie. Po pierwsze – merytoryczne, ponieważ wyposażamy go w nasze know-how, organizujemy pakiet szkoleń dla niego i reszty pracowników, a także bierzemy na siebie kwestie marketingowe oraz logistyczno-zaopatrzeniowe - dodała.

Zobacz także

Nowy sklep Biedronki w Dobrzycy, przy ul. Krotoszyńskiej 41a, posiada 46 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), 4 kasy tradycyjne i ladę tradycyjną. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi ok. 650 mkw.

Jest podzielona na odrębne strefy produktowe, co ułatwia szybkie odszukanie tego, czego potrzebują klienci. W jednym stałym miejscu znajdują się wszystkie wymagające przechowywania w niskiej temperaturze „delikatne” warzywa i owoce. Pieczywo, kosmetyki, a także produkty z promocji również mają specjalnie wydzielone miejsce w sklepie. 

Zobacz także

Sklep zatrudnia ok. 20 pracowników, mieszkających głównie w sąsiedztwie. - W związku z pandemią wiele osób z okolicy straciło pracę, a tym samym środki do życia. Tym bardziej cieszy fakt, że Biedronka wyciąga rękę, zatrudnia i pozwala nam przejść suchą nogą przez ten trudny czas - komentowała Julita Margiela, kierownik sklepu w Dobrzycy.

W dobrzyckiej placówce nie brakuje nowatorskich rozwiązań. Wysokiej jakości szynki, kiełbasy czy sery można kupować z lady tradycyjnej. To uzupełnienie oferty produktów pakowanych (zarówno mięs, jak i artykułów nabiałowych). Dzięki temu, klienci mogą kupić dokładnie taką ilość produktu, jakiej potrzebują.

Zobacz także

Z okazji otwarcia sklep Biedronka w Dobrzycy oferuje w dniach 22-24 października promocje wybrane produkty z lady tradycyjnej. Pierwszy sklep franczyzowy sieci sklepów Biedronka będzie czynny od poniedziałku do soboty (od godz. 07:00 do 22:00), a w niedziele handlowe w godzinach 10:00-22:00.

RadioZET.pl/mat. prasowe