Zamknij

Biedronka wstrzymała dostawy brytyjskich ziemniaków

10.10.2019 07:52
Biedronka nie będzie importować brytyjskich ziemniaków
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Biedronka zdecydowała o wstrzymaniu dostaw ziemniaka od jednego z brytyjskich producentów. Do tej pory dostarczał miesięcznie tysiąc ton tych warzyw. „To pierwszy realny cios otrzymany przez nas z powodu brexitu” – podkreślił producent.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Biedronka, największa sieć handlowa w Polsce, wprowadza zmiany w ofercie warzyw. Dokładnie ziemniaków z Wielkiej Brytanii. 

Sieć handlowa postanowiła zrezygnować z usług od jednego z największych brytyjskich dostawców, o czym poinformował Fresh Produce Journal (FPJ). 

Zobacz także

Ziemniaki od brytyjskiego dostawcy Biedronka zamierza wstrzymać od 15 października. Z dnia na dzień eksporter, który skupuje produkty z ok. 100 gospodarstw, stracił polski rynek. Do tej pory wysyłał do naszego kraju ok. 1 tys. ton ziemniaków miesięcznie. 

– To pierwszy realny cios otrzymany przez nas z powodu brexitu [...] Jak inni eksporterzy ziemniaków, zaopatrujemy wielu różnych odbiorców w Polsce. Otrzymaliśmy e-maila mówiącego, że Biedronka nie będzie odbierała więcej brytyjskich ziemniaków od 15 października – wskazał przedstawiciel eksportera w rozmowie z FPJ.

Według danych z 2017 roku Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), Wielka Brytania jest 12. największym producentem ziemniaków na świecie (ponad 6,2 mln ton). Dla porównania – Polska znalazła się 8. miejscu (ponad 9,1 mln ton).

Zobacz także

RadioZET.pl/Puls Biznesu