Zamknij

Biedronka i Vanish zbierają odzież dla potrzebujących. Jak można pomóc?

28.06.2019 15:19
Biedronka i Vanish zbierają odzież dla potrzebującym
fot. Vanish.pl

W wybranych sklepach sieci Biedronka pojawią się kontenery na używane ubrania. Po ich wypraniu trafią one do potrzebujących za pośrednictwem Caritas Polska. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, akcję „Daj swoim ubraniom drugie życie” wspólnie prowadzi producent środków czystości Vanish i sieć sklepów Biedronka.

Od 27 czerwca do 25 lipca w 300 dyskontach Biedronki w całej Polsce pojawią się specjalnie oznaczone różowe kontenery, do których będzie można oddać niepotrzebne ubrania. Po ich wypraniu przez firmę Reckitt Benckiser, producenta odplamiaczy Vanish, trafią do Caritas Polska, który przekaże je najbardziej potrzebującym.

Zobacz także

W jakich lokalizacjach można przekazać niepotrzebne ubrania? Lista jest dostępna na stronie vanish.pl/drugie-zycie – po podaniu miasta i województwa wyskakuje informacja o punktach odbioru odzieży.

Jak podali organizatorzy akcji, każdego roku w Polsce wyrzucane jest 2,5 mln ton tekstyliów. Tylko 30 proc. Polaków oddaje swoje zbędne ubrania potrzebującym.

– Prowadzimy z Caritas wiele wspólnych akcji, kierowanych do różnych grup potrzebujących, w tym dzieci czy seniorów. Tym razem stawiamy na ekologię – w szafach wielu osób znajdują się ubrania, których nikt już nie nosi. Zamiast wyrzucać, warto je oddać komuś, komu jeszcze się przydadzą, a nawet sprawią radość – przekazała Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR sieci Biedronka.

Portal przypomniał, że sieć sklepów Biedronka od ponad 10 lat wspiera różnorodne akcje Caritas Polska w ramach takich inicjatyw, jak: pikniki rodzinne „Bądźmy razem” (70 tys. upominków dla dzieci w 2018 r.), paczki dla osób samotnych i chorych, zbiórki żywności (ponad 590 ton w 2018 r.) czy od 2018 r. karta „Na codzienne zakupy” (w sumie ponad 10 tys. seniorów otrzymało wsparcie w codziennych wydatkach na żywność, obecnie trwa 2. edycja programu).

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl