Zamknij

Lockdown. Biedronka i Lidl czynne nawet całodobowo przed Wielkanocą

26.03.2021 11:39
Lidl i Biedronka dłużej otwarte przed Wielkanocą
fot. Mateusz Jagielski/East News

Zaostrzony lockdown skutkuje zmianą limitów klientów, którzy będą mogli przebywać w sklepie w jednym czasie. Lidl i Biedronka zdecydowały, że przed Wielkanocą wydłużą godziny otwarcia dyskontów. Niektóre obiekty będą czynne całą dobę.

Lockdown paraliżuje handel. Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać w sobotę 27 marca i potrwają do piątku 9 kwietnia. Zgodnie z wytycznymi rządu, na terenie sklepu o powierzchni do 100 m2 może przebywać 1 osoba na 15 m2, a w obiektach powyżej 100m2 - 1 osoba na 20 m2.

Inna sytuacja jest w przypadku wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych. Osoby, które planowały w tym czasie remont powinny zrobić zaopatrzenie wcześniej, ponieważ duże obiekty zostaną całkowicie zamknięte na najbliższe dwa tygodnie. Rząd dopuścił możliwość wyjątków, ale dotyczą one nielicznych.

Lidl i Biedronka czynne dłużej przed Wielkanocą

Sieć sklepów Lidl Polska wprowadziła zmiany godzin funkcjonowania już od piątku (26 marca). Do tej pory były czynne w godz. 6:00 – 22:00.

Wydłużyliśmy godziny otwarcia wszystkich sklepów Lidl. Wybrane sklepy będą czynne całą dobę

Lidl Polska

Biedronka podjęła podobną decyzję. Businessinsider.pl podaje, że sieć wprowadzi nowe zasady w okresie od piątku (26 marca) do niedzieli (28 marca). Z informacji portalu wynika, że prawie 2 tys. punktów należących do sieci wydłuży godziny pracy do 23.00, część z nich rozpocznie handel już o 5 rano. W najbliższy weekend ok. 100 sklepów Biedronka będzie czynnych całodobowo.

Handel przed Wielkanocą. Biedronka i Lidl dłużej otwarte

Nie będzie godzin dla seniorów, ale starsze osoby mogą liczyć na kasę pierwszeństwa, którą wprowadza Lidl. Poza kolejką będą mogli z niej skorzystać emeryci, wolontariusze wspierający seniorów, pracownicy sektora opieki zdrowotnej, strażacy, policjanci, żołnierze wojsk obrony terytorialnej, straż miejska, farmaceuci oraz technicy farmaceutyczni. Sieć podkreśla, że kasą pierwszeństwa będzie zawsze kasa nr 1. W tym momencie w Polsce Biedronka ma ponad 3,1 tys. sklepów, a Lidl przekroczył 750 obiektów.

RadioZET.pl