Zamknij

Biedronka i Lidl będą szczepić przeciw COVID-19

31.03.2021 15:08
punkt szczepień przeciw COVID-19
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Biedronka, Lidl i inne duże sieci handlowe poinformowały, że zamierzają skorzystać z zaproponowanej przez rząd możliwości tworzenia punktów szczepień w zakładach pracy.

Biedronka i Lidl od początku pandemii zaangażowały się w walkę z koronawirusem. W sklepach pojawiły się między innymi domowe testy na COVID-19, a wcześniej do stałej oferty weszły płyny odkażające oraz maseczki.

Część sklepów zaczęła ponadto działać 24 godziny na dobę, tak by umożliwić zrobienie zakupów wszystkim chętnym bez narażania ich na zbyt bliskie kontakty z innymi klientami. Teraz zaś, po zadeklarowaniu przez rząd zmian w Narodowym Programie Szczepień, sieci handlowe zamierzają zaangażować się w prowadzenie wakcynacji.

Biedronka, Lidl, Auchan i inne sieci handlowe będą szczepić przeciw COVID-19

Zgodnie z planem przyjętym przez rząd, w pierwszej kolejności szczepieni byli pracownicy systemu ochrony zdrowia oraz seniorzy. Z czasem wprowadzono także wakcynację nauczycieli. Jedna z najbardziej narażonych grup zawodowych, pracownicy handlu, ciągle jednak muszą czekać na swoją kolej.

Sieci handlowe w tworzeniu własnych punktów szczepień widzą możliwość zabezpieczenia przed groźną chorobą zatrudnionych. Zadeklarował to w rozmowie z money.pl Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

Sieć Biedronka umożliwi wszystkim chętnym pracownikom możliwość łatwiejszego zaszczepienia się. Planujemy udostępnienie niezbędnej przestrzeni w naszych centrach dystrybucyjnych czy w biurach, aby przyśpieszyć i usprawnić akcję szczepień tak jak to się odbywa najczęściej w przypadku sezonowych szczepień przeciwko grypie.

Tomasz Dejtrowski

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska, stwierdziła z kolei, że sieć handlowa „z radością przyłączy się do programu szczepień i wesprze system opieki zdrowotnej w tym obszarze”.

Rząd zapowiedział, że w drugim kwartale pracodawcy zgłaszający do zaszczepienia minimum 500 osób po zapewnieniu odpowiedniego zespołu oraz zabezpieczenia otrzyma od państwa preparaty. Dokładna data wprowadzenia tego rozwiązania nie jest jeszcze znana.

RadioZET.pl/money.pl/next.gazeta.pl