Zamknij

Biedronka czynna całą dobę. „Nie liczy się pracownik, ani jego zdrowie”

01.04.2020 17:26
Biedronka będzie otwarta przez całą dobę. Nowe godziny otwarcia
fot. Biedronka

Biedronka wprowadza dłuższe godziny pracy swoich marketów przed Wielkanocą. To odpowiedź sieci dyskontów na większe restrykcje w handlu z powodu stanu epidemii. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Od 2 kwietnia 2020 roku sieć Biedronka wydłuża godziny otwarcia swoich marketów – będą czynne w godz. 6–24.

Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę. Dzięki temu Polacy będą mogli zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc.

Zobacz także

- Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, aby umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, aby Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników - przekazał Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, aby móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort

Paweł Stolecki

Biedronka dostosowała się do nowych rządowych regulacji w zakresie m.in. godzin dla seniorów (10-12) oraz zmniejszonych limitów osób w sklepach (trzy osoby na jedną kasę).

Jednocześnie wydłuża godziny pracy sklepów:

  • Od 2 kwietnia sklepy Biedronka w całej Polsce co do zasady będą czynne w godzinach 6–24,
  • Od wtorku, 7 kwietnia do piątku, 10 kwietnia sklepy Biedronka będą czynne przez całą dobę,
  • W przypadku sklepów, w których ze względów operacyjnych godziny otwarć będą inne, ich klienci zostaną o tym poinformowani.

Zobacz także

Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę

Paweł Stolecki

Biedronka podała, że wcześniej "z własnej inicjatywy wprowadziła wiele udogodnień dla pracowników i klientów jej sklepów". W placówkach dostępne są m.in. żele antybakteryjne, oznaczone odpowiednie odległości między kupującymi przy kasie i osłony z pleksiglasu dla kasjerów.

"Nie liczy się pracownik, ani jego zdrowie"

Zmiany w Biedronce wywołały zaniepokojenie wśród kasjerów sieci. Jeszcze przed oficjalnym komunikatem Biedronki, skontaktował się z naszą redakcją pracownik jednego z marketów.

- Wczoraj (wtorek, 31 marca - przyp. red.) rząd wprowadził obostrzenia na ilość klientów w sklepie, na co firma (Biedronka - przyp. red.) zareagowała, że natychmiast zostają zniesione przerwy techniczne w sklepach. Powracamy do normalnego trybu pracy - dodatkowo sklepy mają wydłużone godziny otwarcia. Liczą się tylko pieniądze. Nie liczy się pracownik, ani jego zdrowie - przekazał nam pan Jerzy (dane do informacji redakcji).

Zobacz także

Nasz rozmówca wysłał również kopię zaleceń dla pracowników Biedronki, które wysłano do kadry marketów w środę.

Biedronka podczas epidemii

Zdaniem kasjera, jedyne, co Biedronka zrobiła dla bezpieczeństwa pracowników to "zamontowała płyty ochronne z pleksi na trzech kasach, a kas przeważnie jest sześć".

Dotychczas pracowaliśmy systemem trzech grup. Tydzień pierwszych, tydzień drugich i tydzień wolnego. Na stronie Biedronki widnieją (dotychczasowe - przyp. red.) godziny otwarcia od 08-20. W rzeczywistości większość sklepów pracowała od 7 do 21, co było ustalane przez dyrektora okręgu

Pan Jerzy

Rozmówca naszego portalu dodał, że decyzja o wydłużeniu godzin pracy Biedronki przyszła odgórnie.

Każdy się boi pracy w takich warunkach. Nigdy nie wiadomo, kogo się obsługuje. Rząd daje nowe obostrzenia, a sieci handlowe wydłużają godziny otwarcia. Coś tu nie gra, skoro mamy walczyć z epidemią

Pan Jerzy

Zobacz także

Co na to właściciel marketów?

"Sieć Biedronka w pełni stosuje się do przepisów prawa pracy dotyczących zarówno czasu pracy, jak i wynagradzania. Co więcej, już od dawna za pracę w godzinach nocnych naszym pracownikom płacimy stawki wyższe niż przewidziane prawem. Zwracamy także uwagę, iż to, że sklep będzie pracował dłużej, nie oznacza, że pracownik również – nasz zespół pracuje w systemie zmianowym" - przekazało biuro prasowe Biedronki.

Z myślą o bezpieczeństwie naszych pracowników już wcześniej wprowadziliśmy dodatkowe rozwiązania w związku z aktualną sytuacją – zapewniliśmy im żele dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe, maseczki oraz osłony pleksi przy kasach

Biuro prasowe Biedronki

Co więcej - informacje przesłane przez kasjera do naszej redakcji w ocenie Biedronki" nie są zgodne z przyjętym podejściem w firmie".

Zobacz także

RadioZET.pl