Zamknij

Biedronka Outlet po roku działalności. Rekordzista wydał ponad 24 tys. zł

13.07.2019 10:52
Biedronka Outlet. Prawie 130 tys. klientów w Poznaniu. Klient wydał jednorazowo ponad 24 tys. zł
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Biedronka podsumowała pierwszy rok działalności outletu, czyli marketu z przecenionymi produktami sieci. W sklepie w Poznaniu do tej pory zakupy zrobiło prawie 130 tys. klientów. Rekordzista jednorazowo wydał 24 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Biedronka, największa sieć marketów w Polsce, rozwija nowy rodzaj sklepów. W tzw. outletach oferowane są produkty, które już zostały wycofane z regularnej sprzedaży i ponownie są wystawiane na półkach po znacznie niższych cenach.

Sieć podsumowała rok działalności outletu w Poznaniu przy ul. 28 czerwca 1956 roku nr 390. Przez rok zakupy w tym markecie zrobiło prawie 130 tys. klientów. Średnia wartość pojedynczych zakupów to 56,5 złotych.

Zobacz także

Rekordzista za jednym zamachem wydał w outlecie Biedronki ponad 24 tys. złotych. 

Jakie produkty cieszyły się największą popularnością? Na liście pięciu najchętniej kupowanych w poznańskim outlecie znalazły się: wrotki dla dorosłych, smartfon MYPHONE C-SMART, papier xero A4, kredki Bambino w drewnianej oprawie i ciastolina Ocean.

Ponadto klienci chętnie sięgali po akcesoria wyposażenia wnętrz: kuchni i łazienki, produkty z kategorii zrób to sam, tekstylia oraz sprzęt elektroniczny.

Zobacz także

Outlet Biedronki w Poznaniu od pierwszego dnia działalności cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Każdego dnia oferujemy im setki produktów pochodzących z poprzednich kolekcji, z rabatami sięgającymi nawet do 80 procent. Blisko 130 tys. osób, które do dziś zrobiły zakupy w poznańskim Outlecie, to dowód na to, że uruchomienie tego typu sklepu idealnie wpisało się w oczekiwania klientów – podkreślił Jakub Klimczak, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka.

Poznań to nie jedyne miasto w Polsce, gdzie Biedronka prowadzi swój market wyprzedażowy.

14 lutego uruchomiono kolejny w Gdańsku przy ul. Rakoczego 17. Można w nim kupić sprzęt AGD i RTV, kosmetyki i chemię gospodarczą nawet z 80 proc. rabatem. Placówka w Gdańsku dysponuje salą sprzedaży o powierzchni ponad 780 metrów kwadratowych. 

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe