Zamknij

Kolejna fala bezrobocia w lipcu? Jest komentarz Marleny Maląg

14.07.2020 09:49
Bezrobocie w lipcu 2020. Komentarz Marleny Maląg
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiła najnowsze dane o liczbie bezrobotnych w lipcu. Tylko przez dwa pierwsze tygodnie przybyły 3 tysięcy osób bez pracy.

- Jeśli chodzi o przyrost i odpływ osób bezrobotnych, szacujemy, że w lipcu sytuacja będzie porównywalna do czerwca - powiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

Minister pytana w Polskim Radiu o liczbę bezrobotnych wskazała, że od 1 do 13 lipca przybyło około 3 tysiące osób bez pracy.

Bezrobocie w lipcu. Jest komentarz minister pracy

Na 13 lipca sytuacja jest porównywalna do czerwca, jeśli chodzi o przyrost i odpływ osób bezrobotnych. Przybyło nam około 3 tysiące osób bezrobotnych w lipcu. Szacujemy, że w miesiącu lipcu sytuacja będzie porównywalna do miesiąca czerwca 

– wskazała Marlena Maląg

Szefowa resortu przypomniała, że pod koniec czerwca stopa bezrobocia wyniosła 6,1 proc. Łączna liczba bezrobotnych przekroczyła wówczas 1 mln 25 tysięcy osób. Od momentu wybuchu epidemii przybyło 100 tys. osób bezrobotnych.

Zobacz także

Minister Maląg zapewniła, że resort przygląda się sytuacji na rynku pracy i bada wpływ rządowego wsparcia na płynność finansową w firmach.

Wypłaconych jest już ponad 115 mld zł na ratowanie miejsc pracy, różnymi instrumentami. Dziś jest etap wychodzenia z trudnej sytuacji, spowolnienia gospodarczego, głównie poprzez inwestycje 

– powiedziała minister pracy

RadioZET.pl/PAP