Zamknij

Bezrobocie w Polsce. Minister Maląg prognozuje jego wysokość

28.08.2020 09:55
Bezrobocie w Polsce 2020. Marlena Maląg prognozuje jego wysokość
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Bezrobocie w Polsce pod koniec roku może sięgnąć 7-8 procent - poinformowała Marlena Maląg, minister pracy w rozmowie z Polskim Radiem. Potwierdziła, że obecnie w naszym kraju jest 1 mln 30 tys. bezrobotnych.

Bezrobocie w Polsce w lipcu 2020 roku, według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), wynosiło 6,1 proc. Od momentu wybuchu pandemii koronawiursa i związanego z nią kryzysem gospodarczym liczba osób rejestrujących się w powiatowych urzędach pracy znacznie zrosło.

Na antenie Polskiego Radia 24 Marlena Maląg - minister rodziny, pracy i pomocy społecznej - komentowała, że najnowsze dane stopie bezrobocia pokazują, że "miejsca pracy zostały uratowane".

Jakie bezrobocie na koniec 2020 roku?

Przypomniała, że na ratowanie miejsc pracy państwo przekazało przedsiębiorcom ponad 130 mld zł.

Zobacz także

W związku z tym, że środki powinny być wydatkowane zgodnie z planem przeznaczenia, obecnie jesteśmy na etapie sprawdzania, jak zostały wykorzystane

Marlena Maląg

Pytana, jaki będzie procent bezrobocia w kolejnych miesiącach, minister Maląg powiedziała, że ma nadzieję, że nie dojdzie do 8 proc.

Zobacz także

Obecnie mamy 1 milion 30 tysięcy bezrobotnych. Zakładamy, że przy wsparciu, które już poszło, i przy otwieraniu gospodarki, stopa bezrobocia w grudniu będzie między 7 a 8 procent

Marlena Maląg

Minister pracy wyraziła nadzieję, że "druga fala zakażenia koronawirusem nie spowoduje drastycznego spowolnienia w gospodarce". - Poprzez inwestycje chcemy dążyć do tego, aby rynek pracy i nasza gospodarka wywróciły na tory sprzed pandemii – powiedziała.

RadioZET.pl/PAP