Zamknij

Pasażerowie korzystają z bezpłatnego wi-fi na przystankach komunikacji miejskiej

Olga Papiernik
16.03.2018 15:00
wifi
fot. East News

W Krakowie znajduje się 38 przystanków komunikacji miejskiej, na których pasażerowie mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do sieci wi-fi - poinformował w piątek Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. W mieście powstaną także pierwsze Zielone Przystanki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Podczas testów przez ostatnie pół roku z bezpłatnego dostępu do sieci skorzystało prawie 80 tys. użytkowników.

"Często zdarza się przecież tak, że potrzebujemy dostępu online właśnie w czasie podróży: choćby po to, aby sprawdzić połączenia komunikacyjne, skorzystać z aplikacji mobilnej w celu zakupu biletów lub po prostu przeglądnąć newsy w serwisach internetowych oczekując na autobus czy tramwaj" - wskazuje ZIKiT w komunikacie prasowym.

Lista krakowskich przystanków, na których można skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi, znajduje się na stronie internetowej zikit.krakow.pl.

Są to m.in. przystanki na Placu Centralnym, Rondzie Mogilskim, Rondzie Ofiar Dąbia, Grzegórzeckim i Matecznego, przy Dworcu Głównym, Miodowej i Miasteczku Studenckim. Bezprzewodowy internet w tych punktach oferowany jest przez firmę AMS.

Dodatkowo wiosną pojawią się w Krakowie pierwsze Zielone Przystanki. Przystanki - z zasadzonymi drzewami i ustawionymi wokół nich ławeczkami - będą pochłaniać pyły, zapewniać miłą dla oka zieleń, a poprzez nowoczesną stylizację "odczarują" niektóre miejsca - zapowiada krakowski magistrat.

Zielone Przystanki pojawią się w kilku miejscach: przy Teatrze Ludowym, Centrum Kongresowym ICE, na rondzie Grzegórzeckim i na przystanku koło Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Rolniczego.

Projekt Zielone Przystanki powstał w wyniku trójstronnego porozumienia między Zarządem Zieleni Miejskiej, Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz firmą AMS.

PAP/Anna Pasek/OP