Zamknij

USA. Beverly Hills wprowadza zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych

05.06.2019 15:15
Beverly Hills wprowadza zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych
fot. Nopphon_1987/Shutterstock (ilustracyjne)

Kalifornijskie Beverly Hills wprowadziło całkowity zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych. Objął on zarówno tradycyjne papierosy, jak i e-papierosy i cygara. To pierwsza taka regulacja wśród amerykańskich miast.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Rada miejska Beverly Hills podjęła tę decyzję jednomyślnie. Zakaz ma wejść w życie w 2021 roku. Sprzedaż wyrobów tytoniowych będzie zabroniona na stacjach benzynowych, w drogeriach, niewielkich sklepach całodobowych, sklepach spożywczych.

– Myślę, że to był naprawdę przełomowy moment dla naszego miasta, dla naszej społeczności – powiedział Lili Bosse, członek rady miejskiej Beverly Hills.

Zobacz także

Zdecydowano się jednak na pewne wyjątki. Wyroby tytoniowe nadal będzie można kupić w hotelach oraz w trzech luksusowych palarniach cygar w tym zamożnym i prestiżowym przedmieściu Los Angeles.

Uczynienie wyjątku dla hoteli wytłumaczono troską o turystów. Będą mogli zwrócić się na recepcji o dostarczenie ulubionych wyrobów tytoniowych, ale żeby zapalić, będą już musieli wyjść na zewnątrz.

Właściciele stacji benzynowych byli przeciwni zakazowi, twierdząc, że są niesłusznie pozbawiani dochodów i ostrzegając, że mogą być zmuszeni do zwalniania pracowników.

Krajowe Stowarzyszenie Sklepów Tytoniowych (The National Association of Tobacco Outlets, NATO), które sprzeciwiało się nowym regulacjom, podkreśliło, że lokalni sprzedawcy papierosów i cygar w Beverly Hills z powodu zakazu mogą stracić miesięcznie o 25–45 proc. przychodów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/CNBC