Zamknij

Sklep Bestcena.pl zablokowana przez skarbówkę

01.02.2020 13:29
Bestcena.pl zablokowana przez skarbówkę. Co z kupionymi przedmiotami?
fot. DisobeyArt/Shutterstock (ilustracyjne)

Serwis Bestcena.pl zawiesił sprzedaż. Skarbówka zajęła rachunki firmy. Co więcej - okazało się, że portal nie sprzedawał np. smartfonów, tylko je wynajmował. Czy klienci powinni obawiać się zwrotu swoich produktów?  

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Dobreprogramy.pl, kłopoty klientów z serwisem Bestcena.pl - oferującym elektronikę w niskich cenach - zaczęły się w połowie stycznia tego roku. W komunikacie zamieszczonym na Facebooku firma ostrzegła klientów o opóźnieniach w realizacji zamówień.

Jeden z klientów firmy powołał się na komunikat ze strony Bestcena.pl, w którym poinformowano, że "z powodu kontroli skarbowej nasze konto bankowe oraz realizacja zamówień zostały wstrzymane".

Zobacz także

Ponadto składanie nowych zamówień przez stronę Bestcena.pl zostało wstrzymane.

Bestcena.pl
fot. Bestcena.pl (screenshot)

Również starzy klienci serwisu mogą mieć kłopoty. Jak poinformował portal Benchmark.pl, w regulamin sklepu zapisano, że formalnie sprzęt nie jest sprzedawany tylko wypożyczony. Klient kupował jedynie usługę i płacił kaucję najmu.

Zgodnie z regulaminem na stronie sklepu bestcena.pl, cena jest rozumiana jako kaucja. Z kolei do rozstrzygania sporów wyznaczono sądu w Republice Słowacji. 

Zobacz także

W skrócie - istnieje zagrożenie, że klienci będą musieli produkty kupione przez sklep Bestcena.pl. Nadal jednak nie ma dokładnych informacji w tej sprawie.

Bestcena.pl współpracowało również z innymi pośrednikami, jak Allegro, które wysłało klientom komunikat w sprawie nabytych sprzętów.

"Konto sprzedającego (Bestcena.pl - przyp. red.) zostało zablokowane, co nie zmienia faktu, że w treści nie było informacji o tym, że przedmiot jest wypożyczany" - podało Allegro. W związku z tym klienci nie muszą zwracać kupionych produktów przez Allegro od sklepu Bestcena.pl.

Jak ustrzec się podobnych zagrożeń? Zawsze warto zapoznać się z treścią regulaminu sklepu, gdzie dokonujemy zakupów.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dobreprogramy.pl